Asztalifoci-bajnokságot hirdetett erre a péntek délutánra az Érdi Ifjúsági Önkormányzat. Délután öt óráig várták a főtéren négy csocsóasztallal az általános és középiskolásokat. Bár az IFÖ mandátuma hamarosan lejár, terveznek egyéb szabadtéri rendezvényt is.
Tartalom ikonok: Videó
Megkezdi nemzetközi szereplését is a 2018/2019-es szezonban az ÉRD női kézilabda csapata, amely az EHF-Kupa utolsó, harmadik selejtezőkörében, a csoportkörbe jutásért rendezett párharc első mérkőzésén a norvég Storhamar Handball Elite együttesét látja vendégül az ÉRD Arénában, november 10-én, szombaton 18 órakor.
Nem bírt a harcosan védekező DVSC-vel, s 31–24-es vereséget szenvedett hazai környezetben a női kézilabda NB I negyedik körében az ÉRD. Horváth Roland együttesében az új kazah átlövő, Dana Abilda megszerezte első góljait.
Idén októberben a kismesterségek volt a témája a Pumukli Óvoda tematikus hónapjának. A minden évben megtartott rendezvénysorozat célja, hogy a nemzetiségi tanintézménybe járó gyerekek a szokásosnál is mélyebben el tudjanak merülni a német kultúrában és hagyományokban.
Zádori Henrietta, a Szikra Tehetséggondozó Egyesület alapítója, vezetője bekerült a legjobb öt közé a Nők Magyarországért Klub által szervezett Nők Magyarországért Díj jelöltjei közé.
Európaszerte fokozott ellenőrzést tart a rendőrség, amely Focus on the Road , azaz Figyelemmel az úton címmel tartott programjában többek között arra hívja fel a figyelmet, hogy vezetés közben ne használjuk mobiltelefonunkat.
Szeptember 15-én három utca teljes burkolásával kezdődött az aszfaltozási program első üteme, ennek köszönhetően a Keserűfű, a Dagály és a Csalogány utcákban már meg is kezdődtek a munkálatok. Csőzik László polgármester bejelentése szerint idén még 20-25 utcát aszfaltoznak le várossszerte.
A Papi földek korábban mocsaras, ártéri terület volt, melyen most egy rekreációs központ létesül. Az érdi városliget projekt részeként több mint 600 féle növényt telepítenek a területre. A szakemberek egy olyan ligeterdőt igyekeznek itt rekonstruálni, amely a korábbi állapotokat tükrözné.
Koós Gábor 89. percben szerzett góljával győzött az FC Nagykanizsa vendégeként 1-0-ra az Érdi VSE az NB III Nyugati csoportjának 13. fordulójában.
… az most önkormányzati kitüntetéssel térhetett haza. Szerda délután átadták a Virágzó érdi porta, a Bőtermő érdi konyhakert, a Legszebb érdi utcafront, valamint a Legszebb érdi erkély, terasz elismerő címeket. Aki most nem nyert, jövőre újra megpróbálhatja, hiszen a pályázatot ismét kiírják majd.