Polgárőrség a közéletben címmel rendeztek előadást a Parkvárosi Közösségi Házban, ahol az önkéntes polgárőrök szerepéről, munkájukról és a rendőrséggel, közterület-felügyelettel fennálló kapcsolatukról esett szó.
Tartalom flag-ek: Top
Mikorra térhet vissza az élet a normális kerékvágásába? Mi történik, ha egy covid-pozitív embert oltanak be? Eltűnik majd a koronavírus? Valóban javítanak a helyzeten a kemény korlátozások? A Bundáskenyérben Rusvai Miklós virológussal beszélgetett Nyilas Hajni és Urbán Szabolcs.
Nettó egymillió forintos önkormányzati támogatással vásárolt fejlesztő játékokat, eszközöket a Móra iskola. A játékokat csütörtök délelőtt adta át T. Mészáros András polgármester. A város tízmillió forinttal járul hozzá ahhoz, hogy az iskola új épületet kapjon; jelenleg a megfelelő telket keresik.
Gumikesztyűket, fertőtlenítőszereket és maszkokat kaptak az érdi háziorvosok - közölte Csőzik László Érd polgármestere, hozzátéve, hogy ezzel a csomaggal is szeretnék kifejezni hálájukat az állampolgárokért dolgozó szakemberek felé.
Szerdán ünnepélyes keretek közt letették a Batthyány iskola alapkövét, amire Spányi Antal megyés püspök kérte Isten áldását. T. Mészáros András polgármester azt hangsúlyozta: a baloldali-liberális városvezetés nehéz örökséget hagyott rájuk, de a Batthyány-programmal megkezdődhetett a város építése.
A cél egy rövid, hatékony védelmi időszak beiktatása, ezért az óvodák, iskolák nem tarthatnak ügyeletet a bezárás idején. A középiskolák továbbra is tarthatnak felkészítést az érettségi, illetve szakmai vizsgák előtt állóknak, a nyolcadikosok szóbelijét pedig online térbe helyezik át.
Ketten pozitív koronavírus-tesztet produkáltak az ÉRD kötelező heti vizsgálatán, több esetben pedig kétes eredmény született, ezért elmarad az érdiek Boglári Akadémia-SZISE elleni március 5-én, 18 órára kiírt találkozója, az érintettek tíznapos karanténba kerültek - tájékoztatott a klub.
Szeptember 21-én Érdre érkezik a Richter Egészségváros Program. A Richter Nyrt. 2 millió forint alapadományt ajánl a fel a szakrendelőnek, amely ebből a gyermekkardiológiai eszközparkot fejlesztené. Az adományalapot a résztvevők a szűrésért, tanácsadásért, előadásért járó adományponttal növelhetik.
Rekord mennyiségű adomány gyűlt össze a Fészek Gyermekvédő Egyesület ötödik jótékonysági futásán. 331-en neveztek be az idei versenyre, akik részvételükkel az egyesület átmeneti gyermekotthonát támogatták. A jótékonyság azonban nem fejeződött be, október 15-ig még lehet futni a Fészekért.
Hagyományosan idén is a szüreti mulatsággal zárult az Érdi Napok programsorozata. Az érdi Pincetulajdonosok Egyesülete immár tizenkettedjére szervezte meg a rendezvényt, amin ezúttal is megáldották a szőlőt, mustot lehetett kóstolni és be lehetett lesni a Mély utcai pincék világába.