A Városliget után az utcájukban is ültethetnek fát az érdiek, önkormányzati támogatással - többek közt erről döntött csütörtöki ülésén a képviselőtestület. Elhangzott az is, hogy hamarosan átadják az új egészségházat a Fehérvári úton, és a diákpolgármester beszámolt az IFÖ egy éves munkájáról.
Tartalom flag-ek: Top
A nyolcadik osztályosokra is kiterjesztik a térítésmentes szemvizsgálatot – jelentette be T. Mészáros András polgármester szerdai sajtótájékoztatóján. Az Érdi Ifjúsági Önkormányzat hárommillió forintos támogatást nyújt ahhoz, hogy a mintegy ötszáz érdi nyolcadikos részt vehessen a szűrővizsgálaton.
Ma megkezdődik az Érdi Szenior Akadémia őszi szemesztere. Érd Megyei Jogú Város Idősügyi Tanácsa és a Milton Friedman Egyetem (volt Zsigmond Király Egyetem) szervezésében folytatódik az ingyenes képzés az 50 év felettieknek. Tekintse meg, milyen programok, előadások várják az ősszel.
Március 8-tól már minden közterületen kötelező maszkot viselni, néhány kivételtől eltekintve a boltok zárva lesznek, a szolgáltatások szünetelnek, az óvodák, általános iskolák 04.07-ig nem nyithatnak ki, a munkavállalóknak otthoni munkavégzést javasolnak. A kijárási tilalom érvényben maradt.
Hamarosan megérkeznek Érdre az üveghulladék-gyűjtő kukák, egy KEHOP-os projekt keretében. A háztartások ingyenesen vehetik majd át az edényeket; hogy erre mikor és hol kerül majd sor, arról az ÉTH küld értesítést – hangzott el egy tegnap délutáni sajtótájékoztatón.
A zárás idejére a tagóvodákat is ideértve a Kincsesből 43-an, a Szivárványból 83-an kértek ügyeletet gyermekeiknek, akiknek étkezése is biztosított, ahogy bölcsődei felügyelet is lesz. Csőzik László polgármester bejelentette, egyelőre a városliget és a játszóterek nyitva maradnak.
4 132 400 forint gyűlt össze szombaton a Richter Egészségváros programon. Az adományösszegből a gyermekkardiológiai eszközparkját fejleszti a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény. Az érdiek összesen hétezer aktivitáson vettek részt, köztük fontos szűréseken, előadásokon.
Kásler Miklós emberi erőforrások minisztert elrendelte az egynapos sebészeti ellátások azonnali felfüggesztését a kórházakban pénteken. Mivel a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény nem kórház, úgy értelmezik, hogy ahogy ősszel, náluk most is tovább folyhat a munka, és nem áll le az ellátás.
Egészségsétával indult a Richter Egészségváros érdi programja. Egész nap színpadi programok, egészségügyi szűrések, előadások várják a látogatókat. Aki részt vesz a programokon, adománypontot kap, amit a Richter pénzre vált, és egy 2 milliós alapadománnyal együtt a szakorvosi rendelőnek ajánl fel.
Az érdi Cserjés László amatőr sörföző nyerte a Soproni második sörversenyét, amelyre hopláger receptekkel lehetett nevezni, így az ő elgondolása alapján készül az új Soproni Óvatos Duhaj. Cserjés László lelkes sörfogyasztóból vált otthoni sörfőzővé, ma már komoly tudás birtokában van.