Április 3-án indul a zöldjárat. Ebben az évben szétválasztják a zöldhulladék-gyűjtést fűre, lombra és külön gallyhulladékra, amit egy méteres kévékbe kell majd összekötni. Amíg nem találnak megfelelő lebomló zsákot, addig továbbra is a hagyományos polietilén zsákokba gyűjtenek.
Tartalom flag-ek: Top
Érd nemrég elnyerte a Családbarát Önkormányzat díjat a NOE pályázatán. A siker mögött komoly munka van: számos óvoda újult meg, bővültek a férőhelyek, és biztosították a férőhelyet mindazoknak, aki augusztus 31-ig töltötték be a 3. évüket. A fejlesztésekről Bács István alpolgármestert kérdeztük.
A januári enyhe időnek köszönhetően már virágzik a mogyoró, ami minden esztendőben az allergia szezon kezdetét jelzi. Dr. Radeczky Éva allergológus, tüdőgyógyász válaszolt kérdéseinkre. „Mindenki, akinek a tüdőkapacitása nem olyan, amilyennek lennie kéne”,most fokozottan ügyeljen állapotára!
Ötödik alkalommal szervezték meg az Állati Jó Családi Napot Érd főterén azzal a céllal, hogy felhívják a figyelmet a felelős állattartásra. Sokan házikedvencükkel érkeztek az eseményre, de voltak olyanok is, akik gazdijelöltként ott ismerkedtek meg leendő kedvencükkel.
Kedden ismét egyeztettek a kormány képviselői a megyei jogú városok vezetőivel a kieső adóbevételek kompenzálásáról. Az egyeztetésen részt vett Csőzik László, Érd polgármestere is, aki kijelentette, a város hiánya 4 milliárd forint, ennél jelentősen alacsonyabb kompenzációt nem tud elfogadni.
Januárban elmaradt a máskor szokásos év eleji szállásfoglalási roham, majd februártól élénkült a kereslet, de korántsem a régi. Egy érdi utazási iroda szerint a bezártság meghozta ugyan a kedvet, de az emberek még mindig óvatosak. Szerintük igazi áttörést a vakcina útlevél jelentheti majd.
A város legfiatalabb lakói kipróbálhatták Érd legújabb, modern játszóterét, amely a záportározó és szabadidőparkban kapott helyett. A helyieket családi nappal várták, az ünnepségen pedig felavattak egy táblát is, amin az eddigi legnagyobb parkosítási programban résztvevők neve szerepel.
A következő két hétben 10 ezer körül alakulhat a napi új koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon – mondta az InfoRádiónak Rusvai Miklós. Azonban a hivatalos adatok csak a pozitív esetek alig 10 százalékát mutatják, így valójában akár napi több mint 100 ezer új beteg is lehet.
Ötödik alkalommal választották meg az Ifjúsági Önkormányzat diákpolgármesterét, -alpolgármestereit és –képviselőit. A súlyozott számítás szerint Hüse Nikolett, a Gárdonyi iskola tanulója lett a diákpolgármester 955 szavazattal. FRISSÍTVE.
Több városban - és a fővárosi agglomerációs településeken – emelkedett a szennyvízmintákban a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - többek közt Százhalombattán. Csökkenés sehol sincsen. Az eredmények megközelítik az őszi járványcsúcs idején tapasztalt értékeket.