Az Érd És Térsége Mentőszolgálatáért Alapítvány páciens monitor megvásárlásához kér segítséget, hogy biztonságosabbá tegyék a betegek kórházba juttatását. A strapabíró, modern készülék ára közel 1 millió Forint.
Tartalom flag-ek: Top
A huszonkét éves Eszter az érdi Vörösmarty gimnáziumban tanult. Gyerekkorában anyuka, műkorcsolyázó és hercegnő szeretett volna lenni, a környezete viszont azt várta tőle, hogy kis autókkal játsszon és tűzoltónak készüljön. A pszichológus azt mondta, kinövi.
Homokozókészletek, forgó mérleghinta, ugráló pónik, hernyóalagút, pöttös- és kislabdák, könyvek és más meglepetések érkeztek hétfőn délelőtt a Harkály óvodába, az Érdi Ifjúsági Önkormányzat jóvoltából. A gyerekek izgatottan és örömmel bontogatták a nagy dobozokat, és vették birtokba az új játékokat.
Szabó Beáta az Érd Fm 101.3 Zónázó című műsorában beszélgetett dr. Fekete Balázs állatorvossal a közelgő kullancsszezon kapcsán. A szakember elmondta, hogy tavaly igen sok veszélyesek kullancsfertőzéssel találkozott, így érdemes különféle szerekkel védeni kedvenceinket.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseiről, a tizenhárom, Aradon kivégzett tábornokról és Batthyány Lajos miniszterelnökről emlékeztek meg vasárnap délelőtt a Kálvin téri református templom zsúfolásig megtelt kertjében.
Az Eurovelo 6 nemzetközi turisztikai célú kerékpárút érdi szakasza igazán mesés, abban az értelemben, hogy van is meg nincs is. Viszont egyre valószínűbb, hogy lesz – legalábbis végre határozott lépés történt a megvalósulása felé.
Nagyon nagyot tudtunk előrelépni mindazon területeken, amelyeket az emberek fontosnak tartanak. Kívánom valamennyiünknek, hogy folytatódhasson ez az építkezéssorozat. Sok munka van még, amit el kell végezni, és mi készen állunk arra, hogy el is végezzük – fogalmazott T. Mészáros András polgármester.
Bruttó 50 millió forinttal szponzorálja az ÉRD női kézilabda csapatát a Fejér B.Á.L. Zrt. – számolt be a hírről Csőzik László, Érd polgármestere, hozzátéve, Horváth Rolandék az elmúlt hetek eredményeivel is bizonyították, hogy érdemesek a támogatásra, mert helyük van az NB I-ben.
Átadták a Sasvárosi egészségházat, amely hamarosan két háziorvosi, két gyermekorvosi rendelővel, egy fiókgyógyszertárral, három védőnői szolgálattal, egy körzeti megbízotti irodával és egy közösségi térrel nyitja meg kapuit. Ezzel Érd egészségügyi programja befejeződött – fogalmazott a polgármester.
Csőzik László azt várja, március végére kiderül, Érd kap-e a kieső bevételek kompenzálására támogatást a kormánytól és ha igen, mennyit. A polgármester március 9-én egyeztetett a kormánnyal, s négymilliárd forintos támogatásért folyamodott.