Idén is átadták a Bella István-díjat, ezúttal a fiatal költő és író Nagy Zsuka kapta. A díjat egyébként az egykor, rövid ideig Érden élő Bella István Kossuth-díjas költőről nevezték el, kinek özvegyével, Zayzon Mártával beszélgettünk.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Hagyományos - új szóval: jelenléti - módon rendezik meg január 23-án a középiskolai felvételi vizsgát, de az eddigiektől eltérő szabályok szerint, az általános iskolákat is bevonva az írásbeli lebonyolításába.
Nem gyereknapot, hanem gyerekhetet szervezett a Kincses Óvoda Ófalusi Tagóvodája a múlt héten a kicsiknek, amin hétfőtől péntekig rendőrök, tűzoltók és az autóik, markológépek, gyerekkoncertek, játékok és állati jó bemutató szórakoztatták az apróságokat.
Náthás, megfázásos betegekkel, koronavírus-fertőzöttekkel gyakran találkoznak mostanában a háziorvosok, de mi a helyzet az influenzával? Az Érdi Televízió riportere dr. Varga Dániel háziorvossal beszélgetett.
A június 4-ei Anya-baba klubban sok kisbabás vagy kisgyermekes szülő számára ismerős kérdést boncolgat majd a meghívott előadó, Kalmár Szandi, alvásszakértő. Tudniillik, hogy mit tehetünk, hova fordulhatunk, ha nem teljesen zökkenőmentes csöppségünk altatása, alvása?
Június 1-jétől augusztus 20-áig lehet jelentkezni a III. Pest Megye Szépe versenyre a 18-26 év közötti Pest megyei és budapesti hölgyeknek a verseny hivatalos weboldalán. És hogy miért éri meg jelentkezni? Mire figyeljen egy hölgy, ha nyerni akar? Erről kérdeztük Kiss Korinnát, a jelenlegi királynőt
Bár a Magyar Kézilabda Szövetség versenykiírása szerint a női kézilabda Magyar Kupa harmadik fordulójában még területi alapon készítik el a sorsolást, az ÉRD-re közel 250 kilométeres túra vár január 20-án.
Több mint egy évtizede szervezi meg a Pincetulajdonosok Egyesülete az érdi borversenyt, amire idén 59 bort neveztek. A zsűri már kiválasztotta közülük a legjobbakat. Bár az eredmény kihirdetésére a június 1-jei Szőlővirág Ünnepig várni kell, kikérdeztük a zsűri elnökét a felhozatalról.
Csak a szerencsének köszönheti, hogy ép bőrrel megúszta a balesetet az Érd TV operatőre.
“A Városgazda Kft. munkatársai folyamatosan szórják az utakat, különös figyelemmel az óvodák, iskolák, orvosi rendelő és központ környékén, illetve a hegyi utakon és a buszmegállókban” - közölte közösségi oldalán Diósd polgármestere, Spéth Géza.