Minden kormányzati intézkedés, amely az elmúlt egy évben az önkormányzatokat érintette, a helyhatóságok ellehetetlenítésére irányult - nyilatkozta Csőzik László polgármester a Jelen online portálnak.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Bemutatkoznak az ÉRD MÉDIACENTRUM munkatársai
Az egyik érdi közösségi csoportban is olvasni lehetett, hogy egy családi ház kamerája előtt lövöldözött riasztófegyverrel egy ismeretlen férfi. A rendőrség kihallgatta gyanúsítottként a 37 éves helyi férfit, aki beismerő vallomásában elmondta, összeveszett a barátnőjével, ezért lövöldözgetett.
A Finta Rendezvényház és Étterem és több segítő jóvoltából ismét melegételhez jutottak a rászorulók. A menü ezúttal rántott szelet, petrezselymes burgonya és csalamádé volt, melyből 60 család lakhatott jól. Az ebédet a Szociális Gondozó Központ munkatársai szállították ki.
Február 1-ig meghosszabbították a vírushelyzet miatt érvényben lévő korlátozásokat, továbbra is szigorú szabályok mentén kell élni a mindennapokat. Közben sokan arra várnak, mindenki számára elérhető legyen a vakcina. Az Érd TV arról kérdezte az érdieket, hogyan látják a következő időszakot.
Miután az Érdi VSE végig dominálva győzött 3–1-re a Pápai Perutz FC otthonában, a III. Kerületi TVE 3–0-ra kikapott a THSE vendégeként és a PAFC II gól nélküli döntetlent játszott a Csepellel, az érdiek előnye behozhatatlan lett a második helyért!
Most jönnek még csak az igazán hideg téli napok, hetek, ezért sok rászorulónak nyújthat segítséget a fűtési támogatás. Ennek értéke 44750 forint, és vagy tűzifa formájában, vagy a szolgáltatónak átutalva biztosítja az önkormányzat. A kérelmeket a Humán Irodánál lehet kitölteni és beadni.
Június 1-jétől lehet jelentkezni a III. Pest Megye Szépe versenyre a program hivatalos weboldalán a 18-26 év közötti Pest megyei és budapesti hölgyeknek. Aki pedig az előző, a II. Pest Megye Szépe döntőseivel találkozna, az megteheti ezt szombaton délután a Nyitnikéken.
Az LMP sajtótájékoztatón jelentette be, hogy Tetlák Örsöt, Érd alpolgármesterét indítja el az előválasztáson, hogy az ellenzék közös képviselőjelöltjeként ő indulhasson a 2022-es országgyűlési választásokon. Az LMP elnökségi tagja röviden felvázolta terveit is.
1830-ban, 190 évvel ezelőtt tört ki a kolerajárvány, mely Magyarországon egymillió ember életét oltotta ki. Érden is szép számmal szedte áldozatait a kór, több mint 500-an veszítették életüket városunkban. Tiszteletükre emléktáblát avattak az Arató utcai Fogadalmi kápolnánál.