Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy házaspár, aki egyszer csak gondolt egy nagyot és olyan telket vásárolt Érden, amelyre Ybl-díjas tervező álmodott egy harminckét szögletű házat. Ahány szöglet, annyi ötlet, férj és feleség mára szinte önfenntartóvá kalapálta a kacsalábon forgó otthont.
Tartalom flag-ek: Fontos
Az önkormányzat folyatja a járdaprogramot: az Alsó utca mintegy 250 méteres szakasza újul meg teljesen, és az Edit utcában, a Marianum iskola mellett is helyreállítják a feltört aszfaltot - mondta el az Érdi Televíziónak Csőzik László polgármester.
Nincs jogalapja sem az összeférhetetlenségnek, sem a méltatlanságnak - ezt állapította meg a jogi bizottság a Tetlák Örs alpolgármester ellen indított eljárás során, amit korábban Bács István fideszes képviselő kezdeményezett.
Idén kettős jubileumot ünnepelhet az Érd Körbe Egyesület: húszéves a városkerülő rendezvény,
és tíz a civil szervezet. Csengeri Attila elnökkel az előttünk álló időszakról is beszélgettünk, ami izgalmasnak ígérkezik mind az egyesület, mind a város, és persze a kerékpárosok életében.
2021 októberében kezdtek működni azok a levegőtisztaság-mérő szerkezetek, amelyeket az Érdi Környezetvédő és Városszépítő Egyesület és a polgármesteri hivatal szereltetett föl öt óvodára, valamint egy önkormányzati
épületre a városközpontban. Így most már látjuk is, amit eddig csak szagoltunk.
Nem emelkedett tovább a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvizekben, ugyanakkor jó, ha tudjuk: az értékek emelkedett víruskoncentrációnál stagnálnak. Ez a tendencia az ország minden területére jellemző, az agglomeráció sem kivétel.
A Polgárok Háza közgyűlési termében adták át az idei Érd Kiváló Diákja, Érd Kiváló Sportolója és Érd Kiváló Sportcsapata elismeréseket. Az eseményen harminc diákot, három egyéni sportolót és egy csapatot díjaztak.
Folytatódik az érdi aszfaltozási program. Ezúttal 700-700 méteres szakaszon újult meg a Dévai és a Szigetvári utca Dombosváros városrészben. Az itt élők már nagyon várták, hogy ők is sorra kerüljenek az óriási por és a forgalom miatt. Az elmúlt két évben mintegy 50 utcát aszfaltozott le a város.
Nem építenek új uszodákat a vizes világbajnokságra, „azt használjuk, ami adott” - nyilatkozta az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában Csurka Gergely, a Magyar Úszó Szövetség sajtófőnöke. Hétfőn jelentették be, hogy a magyar főváros június 18. és július 3. között ad otthont a vb-nek.
Elindult a járdaépítés a Fácán közben, később parkolóhelyeket is kialakítanak az iskola és az óvoda előtt. A környező utcák forgalmi rendje változni fog (várhatóan február végétől), mutatjuk, hogyan.