Az előző évekhez hasonlóan idén nyáron is szeretne a gyermekek számára ingyenes autizmus specifikus tábort tartani a Szikra Tehetséggondozó Egyesület, amely ezúttal már száz gyermeket fogadna, ha az adományokból összejön a kívánt összeg.
Tartalom flag-ek: Fontos
2022. február 15-én, kedden 17 órától Lehoczki Zsuzsanna muzeológus, helytörténész tart előadást a Magyar Földrajzi Múzeumban „A pestistől a COVID-ig” címmel, ahol a muzeológus a történelem legpusztítóbb járványait mutatja be a pestistől a COVID-19-ig.
Jelentős áramszünetre kell számítaniuk a Felsővölgyi és Alsóvölgyi utak közelében és Érdligeten élőknek február 25-én, pénteken, hiszen az E.On karbantartási munkálatokat végez, amely miatt számos utcában áramszünet várható.
Valentin-napi programokkal búcsúzott a főtéri jégpálya. Szelfiszívecskék, forró italok, különleges dekoráció várta a párokat, családokat és minden érdeklődőt. Mint Csőzik László polgármester elmondta: bár erre a szezonra bezár a jég, már novemberben újra korcsolyázhatunk a főtéren.
A képviselők 2021-ben sem tétlenkedtek. Hogy egészen pontosan ki mit tett le tavaly a közös asztalra, arról a törvény szerint részletes beszámolót kell benyújtaniuk a Közgyűlésnek. Hétről hétre közöljük
ezeket. A sort Lengyel Péter (Szövetség Érdért), a 3. választókerület képviselője folytatja.
Közel 1200 ajánlást adott le a Helyi Választási Irodában szombat délután Bősz Anett (DK), akit az Egységben Magyarországért ellenzéki szövetség indít országgyűlési képviselőjelöltként Pest megye 1. számú országos egyéni választókerületében. A jelöltállításhoz ötszáz ajánlás szükséges.
Valentin-napi jótékonysági veterán autós fotózást rendeznek február 13-án 10 és 14 óra között a Sóskúti úton, ahová nem csak házasulandó párokat és szerelmeseket várnak, hanem mindenkit, aki szívesen fotózkodna az autócsodákkal, illetve támogatná az Érd és Térsége Mentőszolgálatáért Alapítványt.
Asztalos Éva önkormányzati képviselő is indulni kíván az országgyűlési választáson, független jelöltként. Február 12-ei kampánynyitó rendezvényén megkezdte az ajánlások gyűjtését. Mint mondta, személyesen szeretne bekopogtatni a választópolgárokhoz, és meggyőzni őket, hogy rá voksoljanak.
Megkezdődött a jelöltállítás az április 3-ai országgyűlési választásra. Pest megye 1. számú országos egyéni választókerületében több helyszínen is gyűjtötték az ajánlásokat mind kormánypárti, mind ellenzéki oldalon. Az érdi piacon beszélgettünk Dobrev Klárával, Bősz Anettel és Aradszki Andrással.
A Budapest–Székesfehérvár és a Budapest–Székesfehérvár–Tapolca vonalon február 12-én és 13-án egyes vonatok módosított menetrend szerint közlekednek, mert Székesfehérvár és Szabadbattyán között pályakarbantartást végeznek.