Az érdiek már ismerik - ha máshonnan nem, hallomásból vagy a térképről - a Fundoklia-völgyet, de a múltját, nevezetességeit, a tanösvény kialakításának történetét már kevesebben. A Turista Magazin egy hosszú cikket szentelt a Fundokliának, amit érdemes elolvasnia annak is, aki már járt a völgyben.
Tartalom flag-ek: Fontos
A NAV tájékoztatja azokat az szja-visszatérítésre jogosult ügyfeleit, akiknek a bankszámlájára utalja az előleget, hogy az utalás közleményében található tízjegyű azonosító szám nem az ügyfél adóazonosító jele, hanem a kiutaláshoz kapcsolódó ügyazonosító.
A Puskás Akadémia FC II ellen kezdi meg a tavaszi idényt az NB III Nyugati csoportjának 21. fordulójában a télen hét játékost igazoló és tizenkettedik helyen álló Érdi VSE, amely február 13-án, vasárnap 14 órától csap össze a felcsútiakkal.
A háziorvosok és a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény is részt vesz a februári oltási akcióban. Utóbbiban csütörtökönként és péntekenként 14 és 18 óra között, míg szombatonként 10 és 18 óra között oltanak az orvosok, a háziorvosok pedig többnyire rendelési időben adják be a vakcinát.
Az elmúlt időszakban mi is többször beszámoltunk róla, hogy vadakat, vaddisznókat, rókákat láttak az érdi utcákban. Már ősszel felmerült, hogy ultrahangos eszközöket telepítsenek, amelyek a megadott frekvencián kiadott hanggal tartják távol a vadakat. A napokban 15 db ilyen riasztót szereltek fel.
Idén február 8-án tartották a Biztonságos Internet Napját, aminek célja, hogy az Európai Unió Safer Internet Program (SIP) akciótervének keretein belül mintegy 200 országban ugyanazon a napon hívja fel a figyelmet az internet előnyeire és veszélyeire.
A tavasz és az allergiaszezon első hírnökei a február közepén, de enyhe időben már január végén is virágzásnak induló mogyoró és éger. Akinél ezek a növények okoznak tüneteket, mostanában már tapasztalhatja magán az allergia jeleit.
A közgyűlés bizalmat szavazott Csőzik László polgármesternek, miután az Asztalos Éva vezette jogi bizottság méltatlannak ítélte a városvezetői tisztségre. Asztalost a testület leváltotta, helyére Gál Alex került, és a jogi bizottság tagjává választották a korábbi ombudsmant, Kaltenbach Jenőt.
Több szakrendelés is elmarad februárban a Százhalom Egészségügyi Központban munkaerőhiány miatt. Az évek óta fennálló helyzet ezt az intézményt is elérte és fájó döntések meghozatalára kényszerülnek. Erről az intézmény közösségi oldalán tájékoztatta a pácienseket.
Nagyinterjút adott a Budapestkörnyéke.hu-nak Csőzik László, Érd polgármestere, aki az utak aszfaltozásáról, a gazdaság helyi helyzetéről, az infrastruktúra állapotáról, az Aradszki Andrással és Bősz Anettel való kapcsolatáról és a csatornapénzek visszafizetéséről is beszélt.