A Dél-Pest megyei tollaslabda diákolimpia döntője zajlik a Batthyány Sportiskolai Általános Iskola tornacsarnokában. A pandémia miatt két év után sikerült ismét megrendezni az eseményt Érden, amelyen védettségi igazolvány hiányában csak kevesen tudtak elindulni.
Tartalom flag-ek: Fontos
Olvasóink jelezték, hogy aggódnak a Beliczay-szigeten a közelmúltban történt fakitermelés miatt, nem értik, hogy miért kell tarra vágni a területet. A sziget gazdája azonban nem kiírást végez, hanem a Pilisi Parkerdő Zrt. a kivágott nemesnyáras helyébe minőségi erdőtársulást kíván telepíteni.
A Rákellenes Világnapot immár 22 éve tartják minden év február 4-én. A Nemzetközi Rákellenes Unió központi kampánytémája az esélyegyenlőség a daganatos betegek ellátásában. A „Méltányos ellátást mindenkinek” szlogen jegyében az Unió magyar tagszervezete Magyar Rákellenes Liga mindenkit hív!
A 2020-ban indított Tehetsz méh többet! kampány alapítói pályázatot hirdetnek a magyarországi óvodáknak. A programot a méhek megmentésére és a mézfogyasztás népszerűsítésére indították. Ehhez kapcsolódva pedig országos rajzpályázatot is hirdettek az intézményeknek.
Megrongálták az Érd alsónál lévő gyalogos aluljáró graffitijeit. Február 4-én egy horogkereszt jelent meg az alkotás falán. Érd Megyei Jogú Város önkormányzata az ügyben feljelentést tett a rendőrségen, miközben az Érdi Közterület-fenntartó Intézmény elkezdte az önkényuralmi jelkép eltávolítását.
Február 8-án, 9-én, 10-én és 11-én is karbantartási munkálatokat végez az E.On, ezért a megnevezett napokon Érd számos pontján áramszünet várható.
2022. január 27-én kereste a segélyhívót egy autótulajdonos, mert érdi háza előtt napokkal korábban leparkolt, 300 ezer forintra becsült autóját valaki ellopta. Az érdi rendőrök a közeli méhtelepen találták meg a járműt, a feltételezett tolvajt, F. Gyulát már február elsején kihallgatták.
Lőrincz P. Gabriella költő vehette át az Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Magyar Írószövetség által 2008-ban alapított Bella István-díjat. Az elismerést szűk körben adták át a Szepes Gyula Művelődési Központban január 23-án.
A 2021-es Live Street Art győztesének, Varga Lászlónak a műveiből nyílik kiállítás 2022. február 4-én, 18 órakor a Szepes Gyula Művelődési Központban.
Változtatott korábbi döntésén a kormány, májusig két oltás felvételével is érvényesek lesznek a védettségi igazolványok – közölte a sűrű programja miatt csütörtökön reggel megtartott kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.