Minden hír
Andrasek Mónika közösségi oldalán közölte, hogy nem tudják megtartani a délutánra tervezett lakossági fórumot.
Zsarnai Marcell ezüstéremig menetelt a ceglédi Pesti Sport Kupán, ahol az Érdi VSE tollaslabda szakosztályának hat versenyzője mérette meg magát.
Egy szorosabb és két simább szettben kapott ki 3:0-ra a Szombathelyi Egyetemi SE-től a Delta RSE Érd a női röplabda NB II Nyugat A-csoportjában.
Noha teremproblémák miatt közel egy hónapja nem edzhettek közösen a VMG DSE férfi kosárlabdázói, ennek ellenére magabiztos győzelemmel indították a szezont az NB II Közép B-csoportjában.
Az Érdi Spartacus öt birkózója lépett szőnyegre a hétvégi, miskolci országos versenyen, ahol a serdülő kötöttfogású fiúk és a női birkózók mérették meg magukat közel tízhónapos kihagyás után.
A Budapest–Pusztaszabolcs vonalon megnő a menetidő.
A Danubius RSC nyolc párbajtőrözője mérette meg magát a hétvégén a Gerevich Aladár Sportcsarnokban rendezett Magyar Kupa második fordulóján.
1173 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 38 837 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 14 krónikus beteg, így az elhunytak száma 968 főre emelkedett, 11 037-en pedig már meggyógyultak.
Bárány Zsolt a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény igazgatója a rendelő hivatalos Facebook oldalán kér több türelmet és megértést a páciensektől a koronavírus második hullámában. Azt írja, míg tavasszal megértőek voltak az emberek, mostanra ennek nyoma sincs.
Tizenharmadik alkalommal rendezik meg a Hősök terei lovasversenyt. Érd lova: Április is versenybe szállt, lovasával, Szőke Tamással. Tegnap másodikként értek célba az előfutamon, a mai középfutamon pedig harmadikként futottak be, így a Nemzeti Vágta véget ért számukra.
1068 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 37 664 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 21 beteg – tizenheten közülük hetven év felettiek - így az elhunytak száma 954 főre emelkedett, 10 848-an pedig már meggyógyultak.
Egy-két nap alatt teljesen megtelt az érdi főtéren újonnan felállított kupakgyűjtő szív. A kupakokból befolyt összeget az érdi önkormányzat megduplázza és érdi rászoruló családok megsegítésére fordítja. Hamarosan újabb szívek kerülhetnek ki a városba, ha arra az érdiek igényt tartanak.
Az egyes versenyszámok középfutamaival, huszárbemutatóval, valamint a döntőkkel folytatódik ma a 13. Nemzeti Vágta a fővárosi Hősök terén, a Millenniumi emlékmű körül felépített speciális versenypályán. Érd lova: Április sikerrel vette a tegnapi előfutamát.
Az ÉRD női kézilabda csapatának újabb játékosának lett pozitív a koronavírus tesztje – közölte hivatalos közleményben közösségi oldalán a klub.Mint korábban beszámoltunk róla, az ÉRD egyik játékosának október 9-én pozitív lett a Magyar Kézilabda Szövetség által kötelezően előírt heti PCR-tesztje.
A Fejér megyei első osztályú Bodajk SE kiejtése után a MOL Magyar Kupa főtáblájának második körében, október 28-án, a Merkantil Bank Liga NB II-es Kolorcity Kazincbarcika SC-t fogadjuk hazai környezetben.
Október 18-án, 14.30-tól a Tatabányai SC ellen folytatja szereplését az NB III Nyugati csoportjában az Érdi VSE, ám az eredeti kiírással ellentétben a találkozóra nem a Grosics Gyula Stadionban, hanem az Ercsi úti Sporttelepen kerül sor!
Hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett az Érdi VSE a III. kerületi TVE-től az NB III Nyugati csoportjának tizenharmadik fordulójában rendezett rangadón.
Szombat délelőtt Érd is csatlakozott a Világ Gyalogló (hó)Nap országos versenyhez. Három túra lesz, amelyeken szakértő előadók fognak mesélni a természeti kincsekről, épített örökségünkről, történelmünkről és egyéb érdekességekről.
A város útfelújítási programja idén két utca teljes felújításával megkezdődik. A Tó utca a 44/A-tól a Tisza utcáig és a Gárdonyi Géza utca 165 méteres hosszban a Mikszáth Kálmán utca felől teljes egészében megújul - közölte Spéth Géza, Diósd polgármestere.
1374 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést, ami az eddigi legnagyobb napi fertőzöttszám, korábban a legtöbb 1322 volt október 2-án.
Noha szenvedély és nyugalom látszólag egymás ellentétei, kettősük nélkül egyetlen sportlövő sem boldogulhat, legyen a kezében kisöbű sportpuska, magyar visszacsapó íj vagy éppen számszeríj. Ez utóbbi világbajnoki bronzérmes érdi művelője Palotai Gyula.
Szeptember 22-én a NIF Zrt. közleményben tudatta, hogy lezárta az Esküdt utcai vasúti átjárót az Érd és Érd alsót összekötő vágány projekt munkálatai apropóján. A tervek szerint október 9-én visszaadták volna a forgalomnak az utat, azonban most megkeresésünkre közölték, hogy kitolták a határidőt.
Csőzikék utálják a Modern Városok Programot, "hiszen utálnak mindent, amit mi találtunk ki"- közölte T. Mészáros András, a Fidesz elnöke sajtótájékoztatóján. Azt mondta: még meg sem épült, már le is rombolta a jelenlegi városvezetés a Teleki gimnáziumot. Bírálta még Tetlák Örsöt és a Móra átépítést.
Hosszantartó súlyos betegség után elhunyt Solti Gábor, az Érd és Környéke Horgászegyesület korábbi elnöke. Baján született, de az igazi érdi halászlére megesküdött. A horgászat mellett nagy szenvedélye volt a tanítás, no meg a szurkolás: részt vett minden érdi kézilabdameccsen.
Nem változik a Dél-Budai Centrumkórház helyszíne – vette észre a Figyelő hetilap nyomán az Index.
Remek formában várja a hétvégi Nemzeti Vágtát Érd lova: Április. A 12. előfutamban lehet szurkolni érte és lovasáért, Szőke Tamásért. A Nemzeti Vágtát idén a járványhelyzet miatt közönség nélkül rendezik meg október 10-én és 11-én a Hősök terén. A Duna TV élőben közvetíti a versenyeket.
Bár az ÉRD női kézilabdacsapata nem játszik hétvégén, így sem szűkölködik a hétvégi sportkínálat, hiszen az Érdi VSE labdarúgói, a Delta RSE Érd röplabdázói, a VMG DSE kosárlabdázói, a Kárpáti Farkasok jégkorongozói, a birkózók, a tollaslabdázók és a vívók is megméretik magukat.
Az Érd és Térsége Víziközmű Kft. október 13-án, kedden, vezetékrekonstrukciós munkákat végez 8 és 14 óra között.
Az előző szezon első helyezettje a második ellen, a mostani listavezető a harmadik otthonában! Az elmúlt évek pikáns rangadója október 10-én, 15 órától ismétlődik meg, amikor az NB III Nyugati csoportjának 13. fordulójában az Érdi VSE az Ercsi úton fogadja a III. kerületi TVE-t.
Alig másfél éve Jószolgálat-díjjal ismerék el a Fészek egyesület munkáját – ez az egyik legnagyobb kitüntetés a szociális szektorban. Most még nagyobb megtiszteltetésben lehetett része a szervezetnek: elnöküket, Csipák Péterné Irénkét Életműdíjjal tüntették ki.
A jövő év felénél hamarabb nem lesz vakcina a koronavírus ellen, ezért "nekünk, magyaroknak is a következő év közepéig, júniusig-júliusig kell kibírni" - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Elhunyt 15 beteg.
Aradszki András országgyűlési képviselő csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy közbenjár a kormánynál: támogassák részben vagy egészben az érdi kerékpárútfejlesztést - , ha a már elkészült és engedélyeztetett tervek helyett nem akar mást a jelenlegi városvezetés.
Az ÉSZC Kós Károly Technikum a digitális térben mutatja be,milyen szakmákat tanulhatnak náluk a fiatalok. A kisfilmek, tájékoztatók az intézmény megújuló honlapjára kerülnek fel, segítségükkel a pályaválasztók megtudhatják, mit csinál egy cukrász, vagy épp villanyszerelő.
Ezen a címen nyílt kiállítás Huber Kinga fazekas, keramikus és tanítványai műveiből a Szepes Gyula Művelődési Központ előtéri tárlójában.
Vannak, akik nem most kóstolgatják az önkéntes karantént, hanem már évekkel ezelőtt rájuk csukódott az ajtó.