Minden hír
Budaörs település hivatalos honlapjának tájékoztatása szerint 2022. június 7-én, kedden a Budaörsi Polgármesteri Hivatal technikai okok miatt zárva tart.
Meghibásodott a biztosítóberendezés Szabadbattyán és Polgárdi-Ipartelepek állomások között, emiatt a Budapest-Székesfehérvár-Tapolca vonalon 10-20, esetenként 20-30 perccel megnőhet a vonatok menetideje.
Éppen pedagógusnapon nyílt új kiállítás a Szepes Gyula Művelődési Központban "Alkotó oktatók" címmel, melyen érdi rajztanárok képzőművészeti darabjait mutatják be.
A pedagógusnap változó ünnep: minden év júniusának első vasárnapján köszöntjük a köznevelésben és a felsőoktatásban dolgozókat
Egyre több csoport van a Facebookon, kifejezetten a helyi közösségeknek, amelyek azt hirdetik, hogy ne dobjuk ki a már nem használt holminkat, hanem inkább cseréljük el valakivel, akinek még hasznos lehet.
Itt a hosszú hétvége, kellemes idő van odakint, de van-e bosszantóbb annál, amikor pihenni szeretnénk és a szomszéd beröffenti a benzines fűnyírót?
Pünkösd a kereszténység harmadik legnagyobb ünnepe a karácsony és a húsvét után, valamint a tavasz köszöntése, melyet néphagyományokkal és családi pihenéssel ünnepelhetünk.
Pünkösd van, ami vándorló, mozgó, a húsvét utáni 7. vasárnapon és hétfőn tartott keresztény ünnep. 2022-ben a Pünkösd június 5-e és 6-a.
Oda kell majd figyelni a bevásárlásra, mivel a pünkösdi háromnapos hosszú hétvégén a megszokottól eltérően tartanak nyitva az élelmiszerboltok.
Ezen a szombaton is rendkívüli nyitvatartással várják a személyazonosító okmányok cseréje miatt érkező ügyfeleket a kijelölt kormányablakok; Budapest és Pest megye valamennyi kormányablaka, vidéken pedig több mint 120 kijelölt kormányablak 8 és 14 óra között fogadja az érkezőket.
A pünkösd vasárnapra eső június 5-e helyett június 8-án (szerdán) éjfélig érvényesek a május havi és második félhavi bérletek a MÁV-Volán-csoport járatain.
Június 4-e a nemzeti összetartozás napja. Ebből az alkalomból városunkban is megemlékezést tartottak a a kutyavári országzászlónál.
Akár 40-50 milliméternyi eső és viharos szél is lehet a következő órákban.
Aki szereti a télies hangulatú bulikat nyáron, annak irány az Érdi Jégcsarnok!
Rendhagyó sétára invitálta az időseket az Érdi Rendőrkapitányság és a Szepes Gyula Művelődési Központ.
Egy sávon halad a forgalom a Dunaújváros felé vezető oldalon.
Jövő héten is folytatódnak az Idősen, aktívan Érden projekt ingyenes programjai, a Szepes szervezésében.
Horváth Imre (KÉK) festményeiből nyílik kiállítás péntek délután Tárnokon.
Június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján 10 órakor tartják a városi megemlékezést a kutyavári országzászlónál.
A Városfejlesztési beszélgetések programsorozat keretében folytatódik a városközpont közösségi tervezése.
Százhalombattán 2021-ben állították fel a trianoni emlékművet.
Költészet, zene, festészet és madárdal hatalmas tölgyek árnyékában. Így lehetne egy mondatban összefoglalni azt a délelőtti programot, amit a Szepes Gyula Művelődési Központ, a Poly-Art, illetve a vendéglátó Czabai Balázs szervezett az időseknek.
Az M0-s autóút keleti szakaszán, az M3-as autópálya felé, Pécelnél két személyautó ütközött össze.
A vonatok június 5-én, vasárnap az ünnepnapi, hétfőn a vasárnapi, kedden már a munkanapi menetrend szerint közlekednek.
Az elmúlt évek jogi szabályozása, no meg a trend kedvezett a nagyobb társasház-építkezéseknek országszerte, így Érden is. Csakhogy ez már az életminőség és a városkép rovására megy.
A Katasztrófavédelem VÉSZ alkalmazásának tájékoztatása szerint Martonvásár térségében, a lehajtónál, a Balaton felé vezető oldalon az utat a mentés idejére lezárták.
Baleset miatt több kilométeres torlódás van az M7-esen Baracskánál, ahol három jármű ütközött.
Napsütésre és zivatarokra is készülni kell az ünnepi hosszú hétvégén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Június 3-án, pénteken is több helyszínen végeznek munkálatokat az ÉKFI munkatársai. Többek közt locsolnak, füvet nyírnak, utakat javítanak hét utolsó munkanapján.
A Remény Bajnoka Alapítvány – közel két éve - azon dolgozik, hogy a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került battai családokat, gyermekeket segítse. Az alapítvány most újabb adományokat osztott szét Százhalombattán.
Június 25-én rendezik meg Pusztazámoron a Falunapot. Közös testmozgás az egészségért címszóval reggel 9 órai kezdettel sor kerül Zámori Falunapi futás és séta 2022 elnevezésű eseményre is.
A Biatorbágyi Agrár-Gazda Szövetkezet május végétől 2022. június 11-ig az időjárástól függően növényvédelmi munkákat végez a Szily Kálmán, Juhász Gyula utca és az Ohmüllner sétány melletti mezőgazdasági területeken a növényvédelmi törvények betartásával és a lakosság legkisebb zavarásával.
Az Útinform tájékoztatása szerint a 6-os főúton Ercsi belterületén a 35-ös km-nél egy műszaki hibás kamion okoz félpályás korlátozást.
A Technológiai és Ipari Minisztérium kérésére a MÁV-Volán-csoport meghosszabbítja a május havi és második félhavi helyközi bérletek érvényességét, valamint a Volánbusz az érintett önkormányzatokkal egyetértésben azon települések helyi, május havi és második félhavi bérleteinek érvényességét, ahol a helyi közszolgáltatást a társaság látja el.
Hetvenedik születésnapja alkalmából köszöntötték Pató Simont, Érd egykori vezetőjét, aki a folytonosságot képviselte a rendszerváltás előtti idők és napjaink között.
Az Érd Aréna uszodája június 4-én szombaton nem fogad látogatókat. Erről az intézmény a saját közösségi oldalán adott tájékoztatást.