Óperencián innen... Ezzel a címmel nyílt kiállítás az Iharos Népművészeti Egyesület fennállásának 25. évfordulója alkalmából a százhalombattai Matrica Múzeumban. A tárlaton az egyesület tagjainak az utóbbi években készült alkotásai láthatók, egészen május 31-ig.
Tartalom ikonok: Videó
Sajtótájékoztatót tartott a város főterén Tetlák Örs, Érd alpolgármestere, az LMP elnökségi tagja a Bács István önkormányzati képviselőt érintő ügyben. Tetlák bejelentette: T. Mészáros András, Antunovits Antal és Asztalos Éva képviselők ellen vagyonnyilatkozattal kapcsolatos eljárás indult.
Az első félidőben a Puskás Akadémia FC II több nagy helyzetet is kidolgozott, a vezetést a fordulás után Szabó Richárd bombagóljával mégis az Érdi VSE szerezte meg, amely azonban előnyét nem tudta megtartani, miután a hajrában Magasföldi József is betalált, kialakítva ezzel az 1-1-es döntetlent.
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy házaspár, aki egyszer csak gondolt egy nagyot és olyan telket vásárolt Érden, amelyre Ybl-díjas tervező álmodott egy harminckét szögletű házat. Ahány szöglet, annyi ötlet, férj és feleség mára szinte önfenntartóvá kalapálta a kacsalábon forgó otthont.
A Polgárok Háza közgyűlési termében adták át az idei Érd Kiváló Diákja, Érd Kiváló Sportolója és Érd Kiváló Sportcsapata elismeréseket. Az eseményen harminc diákot, három egyéni sportolót és egy csapatot díjaztak.
Folytatódik az érdi aszfaltozási program. Ezúttal 700-700 méteres szakaszon újult meg a Dévai és a Szigetvári utca Dombosváros városrészben. Az itt élők már nagyon várták, hogy ők is sorra kerüljenek az óriási por és a forgalom miatt. Az elmúlt két évben mintegy 50 utcát aszfaltozott le a város.
Az elmúlt évekhez hasonlóan ismét összefogott néhány lelkes Alsóvölgyi és Felsővölgyi utcai lakos, akik vasárnap délelőtt több irányba indulva tisztították meg közvetlen lakókörnyezetüket a szeméttől.
A kilencvenes évek közepén egy házaspár gondolt egy nagyot és egy olyan telket vásárolt Érden, melyre egy Ybl-díjas tervező épített egy harminckétszögletű házat, melyet a férj és a feleség addig „tatarozott”, amíg már szinte fenntartja önmagát.
Az elmúlt két évben egy kisvárosnyi ember költözött Érdre, ezzel együtt pedig a feladatok száma is nőtt, amely nagy terhet rótt az önkormányzatra. A koronavírus-járvány miatti kormányzati elvonások sem könnyítették meg városvezetés munkáját. Csőzik László polgármester értékelte az elmúlt időszakot.
Az érdi nyomozók négy nap alatt azonosították és Bács-Kiskun megyéig autózva elfogták azt a 31 éves férfit, aki egy pihenőben álló kamionból lopott – a gyanú szerint.