Tizenötödik alkalommal rendeztek idén adventi nyitott napot az Ófalusi Tagóvodában, ahol a gyerekek a szüleikkel közösen díszíthették a jó előre megsütött mézeskalácsokat, de készültek karácsonyfa-, illetve ajtódíszek, koszorúk, kopogtatók is.
Tartalom ikonok: Videó
Mintegy nyolcszáz szépkorú vett részt az idén immár harmadik alkalommal megrendezett Idősek Karácsonyán, ahol ezúttal Jókai Mór Melyiket a kilenc közül? című novelláját vitte színre a Múzsák Társulat, igazi meghitt, ünnepi hangulatot varázsolva az ÉRD Arénába.
Megtartotta idei utolsó sajtótájékoztatóját az Ifjúsági Önkormányzat, amelyen bemutatták a sajtóreferenseket és ismertették a jövő évi programokat. A tájékoztatón bejelentették, hogy több úszóbérletet osztanak ki az iskolák között és hagyományt szeretnének teremteni a faültetéssel az érdi óvodákban.
A rendőrök prevenciós célú figyelemfelhívó közlekedésbiztonsági akciót tartottak Érden a kerékpáros és a gyalogos balesetek megelőzése érdekében.
Hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett az Érdi VSE a III. kerületi TVE-től az NB III Nyugati csoportjának tizenharmadik fordulójában rendezett rangadón.
Idén három érdi vállalkozás is rangos elismerésben részesült: Szalai György, az érdi Gyurivill Kft. ügyvezetője Regionális Év Vállalkozója kitüntetést vehetett át, German József, a Di-Fer Kft. és Mátyus László, a Pánczél Kft. ügyvezetője pedig az Év Vállalkozója Díjat nyerte el. Az Érdi Ipartestület karácsonyi munkavacsoráján őket köszöntötték és a gazdasági fejlesztések haladását is megvitatták.
A középiskolásoknak szóló társadalomtudományi képzését mutatta be szerdán a Vörösmarty gimnáziumban a Mathias Corvinus Collegium (MCC). Az ingyenes képzésre nemcsak innen, hanem bármelyik középiskolából jelentkezhetnek diákok.
Gyerekek díszítették fel az Érdi Rendőrkapitányság fenyőfáját kedd délelőtt, egy bűnmegelőzési előadás záró akkordjaként. A rendőrök nemcsak jó tanácsokkal ajándékozták meg a Bolyai iskola hatodikosait, hanem egyéb meglepetés is várt rájuk.
Három érdi vállalkozót tüntetett ki a a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége példaértékű, magas színvonalú tevékenységéért. Szalai György, az érdi Gyurivill Kft. ügyvezetője Regionális Év Vállalkozója kitüntetést vehetett át, German József, a Di-Fer Kft. és Mátyus László, a Pánczél Kft. ügyvezetője pedig az Év Vállalkozója Díjat vehette át.
A Pest megyei Rendőr-főkapitányság a napokban rövid videót tett közzé a rendőrség honlapján és közösségi oldalán, hogy felhívja a figyelmet arra, milyen következményei lehetnek, ha valaki alkoholos állapotban ül a kormány mögé.