Közös évértékelő sajtótájékoztatót tartott Aradszki András országgyűlési képviselő és T. Mészáros András polgármester: szó esett az óvodák és egészségügyi intézmények fejlesztéséről, ismertették a kamerarendszer telepítésének második ütemét. Aradszki András országgyűlési képviselő a Nemzeti Konzultáció kitöltésének fontosságára hívta fel a figyelmet.
Tartalom ikonok: Videó
Gól nélküli 120 perc után a tizenegyespárbajt a Tarr Andráshida SC nyerte meg az Érdi VSE vendégeként, így a Zala megyei együttes jutott a Magyar Kupa legjobb tizenhat csapata közé.
Hiába volt teljesen nyitott az ország augusztusban, a kiskereskedelmi forgalom mégis csökkent a KSH hétfőn közölt adata szerint 2019 augusztusához képest. A határzár miatt a szeptember és az október még gyászosabb számokat hozhat.
Kampányt indít az Érd Médiacentrum és az ÉRD női kézilabdacsapata, Viselj maszkot Érden is! címmel. Ebben igyekszünk felhívni a figyelmet mindannyiunk közös felelősségére a járvány elleni védekezésben.
Hazai pályán játszott dupla mérkőzést az NB I-es bajnokság bronzérméért az Érdi Baseball és Softball Team felnőtt férfi együttese, amely előbb simán, aztán szoros mérkőzésen győzte le a Budapest Red Wolves második csapatát.
Ötszettes mérkőzést vívott a női röplabda NB II Nyugat A-csoportjának második körében a két térségi rivális, a Delta RSE Érd és a Budaörsi DSE/Emericus SE. Az érdiek ugyan már 2:0-ra is vezettek, a vendégek ötszettesre nyújtották és megnyerték az ÉRD Arénában rendezett összecsapást.
400 évvel ezelőtt települtek le Érden és környékén a rácok. Erre emlékeztek vasárnap Óvárosban, összekötve ezt a rácok védőszentjének számító Szent Mihály ünnepével és azzal, hogy a Janka utcából régi rác és német sírok kerültek át a Szent Mihály templom kertjébe.
Több mint száz új kamerát szerelnek fel a közbiztonság javítása érdekében, módosították a Helyi Építési Szabályzatot, elfogadták az előterjesztést részönkormányzat létrehozásáról Sasváros és Újtelep városrészekben, nem változnak a temetői díjak a következő évben. Közgyűlési összefoglaló.
Elfogadták Érd 2020-2024-re vonatkozó gazdasági programját, ellenszavazat nélkül döntöttek a Sirius Alapítvánnyal való további együttműködésről, és Csőzik László polgármester beszámolt a Modern Városok Program projektjeinek előrehaladásáról. Közgyűlési tudósításunkat olvashatják.
Élő adás Érd Megyei Jogú Város rendkívüli közgyűlésének 2020. október 1-jei üléséről.