Tartalom ikonok: Videó

Ne feledjük a szabadságharcot követő megtorlást és az elnyomást! A sötét, kilátástalan évekből merítsünk erőt az ország megújítására. Merjünk nagyot álmodni és nagyot cselekedni! soha többé ne hódoljunk be az önkényuraknak - hangsúlyozta az október 6-ai megemlékezésen Csőzik László polgármester.
A legfrissebb kimutatások alapján, az iskolaköteles magyar népesség több, mint tíz százaléka már 16 éves kora előtt otthagyja az iskolát, ami egyrészt rengeteg gondot okoz az élet számos területén, másrészt közben Magyarország az Európai Unió stratégia célkitűzéséhez kapcsolódva vállalta, hogy 2020-ig 10 százalékra csökkenti a a végzettség nélküli iskolaelhagyók arányát. Erről tartottak konferenciát a Nemzeti Pedagógus Kar szervezésében a közelmúltban Érden.
A szalagavató egy lehetőség arra, hogy valami emlékezeteset hozzon össze az osztály és jobban összekovácsolódjon egy közösség. Egy olyan élmény, melyre majd évek múlva is jó lesz visszagondolni – hangzott a Kós Károly Szakgimnázium és Szakközépiskola szalagavató ünnepségén, amelyet az érdi középiskolák sorában harmadikként tartottak meg az Érd Arénában.
Az unokázós csalásokról tartottak előadást az Érdi Rendőrkapitányság munkatársai a Jázmin utcai Idősek Klubjában. Nem először jártak az intézményben: több, az időseket érintő témában is beszélgettek már korábban a klubtagokkal. Azért az unokázós csalás került most terítékre, mert ez az adventi időszak egyik legjellemzőbb vagyon elleni bűncselekménye.
December 6-án ellátogat Érdre a Mikulás, sőt, ahogy azt már megszokhattuk, több Mikulás is lesz, no meg krampuszok, akik délelőtt 10 és délután 2 óra között, majd délután 4-től 6-ig várják a gyerekeket a főtéren. Az ófalusi Szent Mihály kúthoz fél hétkor érkezik a Mikulás, és a Horvát Nemzetiségi Önkormányzat ajándékát osztja szét.