Legyőzte a forduló előtt a tabella élén álló KKS DSE-t a BKG-VMG DSE férfi kosárlabda csapata. Valaczkay Gáborék az NB II Közép B-csoportjának kilencedik fordulójában, hazai környezetben 69–65-re verték a listavezetőt.
Tartalom ikonok: Videó
Természetesen a kémia show, amire a természettudományos hét lezárásaként került sor az Érdligeti Általános Iskola Túr utcai épületében - Hajdu Hajnal kémia-fizika szakos pedagógus vezénylésével és már végzett, de kísérletezgetni vissza-visszajáró "öregdiákok" asszisztálásával.
Festő barátai rendeztek kiállítást a néhány héttel ezelőtt elhunyt Kajtár László emlékére az Érdi Galéria kamaratermében. A megnyitón Majorné Bániczki Julianna méltatta az autodidakta festő munkásságát.
Ne feledjük a szabadságharcot követő megtorlást és az elnyomást! A sötét, kilátástalan évekből merítsünk erőt az ország megújítására. Merjünk nagyot álmodni és nagyot cselekedni! soha többé ne hódoljunk be az önkényuraknak - hangsúlyozta az október 6-ai megemlékezésen Csőzik László polgármester.
A legfrissebb kimutatások alapján, az iskolaköteles magyar népesség több, mint tíz százaléka már 16 éves kora előtt otthagyja az iskolát, ami egyrészt rengeteg gondot okoz az élet számos területén, másrészt közben Magyarország az Európai Unió stratégia célkitűzéséhez kapcsolódva vállalta, hogy 2020-ig 10 százalékra csökkenti a a végzettség nélküli iskolaelhagyók arányát. Erről tartottak konferenciát a Nemzeti Pedagógus Kar szervezésében a közelmúltban Érden.
Utolsó ülését tartotta az Érdi Ifjúsági Önkormányzat. A testület hamarosan befejezi működését: novemberben két fordulóban megválasztják az új diákpolgármestert. A fiatalokat arról kérdeztük, milyen ciklust zártak - különös tekintettel a vírushelyzetre -, és hogyan áll a költségvetésük.
A szalagavató egy lehetőség arra, hogy valami emlékezeteset hozzon össze az osztály és jobban összekovácsolódjon egy közösség. Egy olyan élmény, melyre majd évek múlva is jó lesz visszagondolni – hangzott a Kós Károly Szakgimnázium és Szakközépiskola szalagavató ünnepségén, amelyet az érdi középiskolák sorában harmadikként tartottak meg az Érd Arénában.
Két ló húzta, szán repítette a nagyszakállút a krampuszokkal és a Hótündérrel együtt a Simunpusztai Lovasparkba csütörtökön kora délután, az ország legnagyobb lovas mikulás ünnepségén résztvevő közel 1000 környékbeli alsós és óvodás gyermek legnagyobb örömére.
Az unokázós csalásokról tartottak előadást az Érdi Rendőrkapitányság munkatársai a Jázmin utcai Idősek Klubjában. Nem először jártak az intézményben: több, az időseket érintő témában is beszélgettek már korábban a klubtagokkal. Azért az unokázós csalás került most terítékre, mert ez az adventi időszak egyik legjellemzőbb vagyon elleni bűncselekménye.
December 6-án ellátogat Érdre a Mikulás, sőt, ahogy azt már megszokhattuk, több Mikulás is lesz, no meg krampuszok, akik délelőtt 10 és délután 2 óra között, majd délután 4-től 6-ig várják a gyerekeket a főtéren. Az ófalusi Szent Mihály kúthoz fél hétkor érkezik a Mikulás, és a Horvát Nemzetiségi Önkormányzat ajándékát osztja szét.