Nyárköszöntő mulatságot tartottak péntek délután a Jázmin utcai Idősek Klubjában. A zenés rendezvényen nemcsak a klubtagok, hanem az Életet az Éveknek Nyugdíjas Klub tagjai, valamint a Topoly utcai idősotthon lakói is részt vettek.
Tartalom ikonok: Videó
Második felkészülési mérkőzésén 5-0-ra verte az NB III Keleti csoportjában szereplő Pest megyei rivális Ceglédi VSE-t a Nyugati csoportban érdekelt Érdi VSE.
Az Érd40 programsorozat újabb állomását tartották meg a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében, ezúttal a szépkorúak ünnepelték meg Érd várossá válásának 40. évfordulóját. Rendhagyó helytörténeti, helyismereti vetélkedőt szerveztek, a nyugdíjas klubok háromfős csapatokkal nevezhettek a versenyre.
Meggy- és cseresznyekonferenciát tartottak az Elvira majorban, amellyel az itteni termelőket tudják támogatni évről évre. Az eseményen egyebek között szó volt a klímaváltozás hatásairól, a szakma kihívásairól és a tárolhatósági idő növeléséről, illetve az öntözésfejlesztés támogatásáról.
Változhat a közlekedés az érdligeti Fürdő utcában és a tervek szerint a Tárnoki út és a Koronafürt utca közötti szakaszt egyirányúsítanák. A változások előtt azonban február 4-én, 18 órakor Andrasek Mónika és Szűcs Gábor önkormányzati képviselők tartanak online lakossági fórumot.
A Magyar Kultúra Napja alkalmából tartott előadást az Érdi Rendőrkapitányságon Fazekas István drámaíró, jogász, aki az irodalmi művekben található vagyon elleni bűncselekményekről mesélt.
Az eredeti elképzelés az volt, hogy a gyülekezet tagjai már tavaly birtokba vehetik az új diósdi református templomot, de - többek között - a járvány okán elhúzodtak a munkálatok, így a legfrissebb remények szerint az idei évre fog tolódni az átadás.
Bár önkéntes, a húsz kiválasztott diák nagy örömmel járt a Bolyai János Általános Iskola 2020 januárjában kezdődő robotika szakkörére, mely novemberben egyelőre véget ért, de a tervek szerint kibővülve folytatódhat.
December 7-én költözött be az új épületébe az Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskola apraja, s nagyja. Szinte az első naptól otthonosan mozognak a diákok és a pedagógusok az új iskolában, amely hamarosan középiskolai funkciókat is ellát majd.
Ketten haltak meg abban a balesetben, amely a 6-os főúton történt Százhalombattánál csütörtök reggel. Egy személygépkocsi haladt Ercsi felől Érd irányába, amikor egyelőre tisztázatlan okból áttért a menetiránya szerint bal oldalra és összeütközött egy teherautóval. A cikk videóval frissült!