Jelentette be júliusi sajtótájékoztatóján Aradszki András országgyűlési képviselő, aki egyebek között a költségvetéstervezet vitájáról, az egészségügyi támogatásról és az AVL érdi alapkőletételéről is beszámolt a nyilvánosságnak.
Tartalom ikonok: Videó
Májusban elkezdődött a Kós iskola bővítése, átalakítása és modernizálása, ami két évig tart majd. A diákok szeptembertől egy három szintes konténeriskolában tanulnak, ami a nyári szünet alatt megépül az intézmény udvarán. A bontási munkálatok már gőzerővel folynak. KÉPGALÉRIA
Január végén kiosztották a félévi bizonyítványokat az iskolákban. Ilyenkor a rendőrség is nagyobb figyelmet fordít a diákokra, ugyanis előfordul, hogy a gyerekek a nem megfelelő osztályzatok miatt elszöknek otthonról - hívta fel a figyelmet az Érdi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési előadója.
Idén harmadik alkalommal rendezte meg a Budapesti Erdőgazdaság Zrt. a „Szedd magad a levendulát” akcióját az Esztergályos utca végén található 3 hektáros területen. Múlt hétvégén nyolcszázan jöttek el, és július 6-án és 7-én is várják az érdeklődőket 9-től 18 óráig.
Az Érdi Rendőrkapitányság eljárást folytat egy 36 éves férfi ellen, aki kedden éjjel fél tizenegy körül elrabolt egy autót a Csanád utcában, a tulajdonos szeme láttára. A rabló megállt egy benzinkútnál, tankolt, majd fizetés nélkül elhajtott, és majdnem elütötte a benzinkutast. VIDEOVAL!
Már igényelhető a tanévkezdési támogatás. A kormány családvédelmi akciótervéhez csatlakozva az önkormányzat kibővíti a jogosultak körét, és idén mintegy ötször annyi diák és családja részesülhet a támogatásban, mint tavaly - jelentette be sajtótájékoztatóján T. Mészáros András polgármester.
Edzőtáborban fejlesztették képességeiket az érdi jégkorongozók. A gyerekek egy héten át gyakoroltak az Érdi Jégcsarnokban.
Számos helyen zajlott aszfaltozás az elmúlt időszakban a városban. A képviselői keretet is sok esetben ilyen munkákra fordítják a képviselők. Fülöp Sándorné a Somogyvári utcában használta fel a rendelkezésére álló keret egy részét.
Idősebbek is elkezdhetik
Emlékeznek még a tévétorna szignáljára, miszerint „egy kicsi mozgás mindenkinek kell”? Azok, akik elég idősek hozzá, hogy emlékezzenek, most kipróbálhatták, hogy bizony nyugdíjasként is érdemes elkezdeni – vagy éppen folytatni.
Milliókat csalt ki egy biatorbágyi idős asszonytól négy csaló – kettő közülük érdi lakos –, azzal a mesével, hogy a nyolcvannyolc éves hölgy lánya balesetet szenvedett, és az ő kórházi ellátására kell a pénz. A gyanúsítottakat pár nap alatt elfogta a rendőrség. VIDEÓVAL