Tartalom ikonok: Audió

Az Érdnyugat Egyesület 2021 tavaszán hagyományteremtő szándékkal - és idén virtuálisan - növény csere-bere programot tervez. Az egyesület csoportjában hirdethetik meg a résztvevők a számukra feleslegessé vált növényeket, akik pedig éppen zöldítenek, jelentkezhetnek értük. Az akció május 10-ig tart.
Sorra szállnak fel a füstök Érd kertjeiből, de miközben elégetjük az avart vagy a levágott ágakat, ne feledkezzünk el azokról a kis vagy nagyobbacska almaméretű gombócokról sem, akik már téli álmukat alusszák a gallyak között. A sünökről van szó, akik sokszor sajnos az avarégetés áldozatává válnak.
Csatlakozott az Érdi Környezetvédő Egyesület a 10 millió fa elnevezésű civil kezdeményezéshez. Első faültető akciójuk október 19-én, szombaton 10 órakor kezdődik a Forrás téren. Az Érd FM 101.3-nak Gyertyánági Lívia, az egyesület Környezetvédelmi Munkacsoportjának vezetője szolgált a részletekkel.