A Múzeumok Őszi Fesztiváljához idén is csatlakozik a Magyar Földrajzi Múzeum, szombaton csillagászati nappal várnak minden érdeklődőt 13 órától.
Tartalom ikonok: Audió
Márciusban a Móra Ferenc Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény alapítványa, a Hóangyal Alapítvány a Civil Licit Érd kedvezményezettje, miután februárban közel 300 ezer forint gyűlt az Érd és Térsége Mentőszolgálatért Alapítványnak.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület előrejelzései szerint jövőre alig élnek majd már fecskék az országban, de Érd szerencsés helyzetben van: itt még mindig szép számmal akad belőlük - épp a lakótelep környékén.
Az Érdligeti Általános Iskola alsó tagozatának pedagógusai idén újra felkérték Varga Györgyöt, akinek négy gyermeke koptatta korábban az intézmény padjait, és aki aktív szmk-s tagként klubot is tartott akkoriban a szülők számára, hogy keltse újra életre ezt. Október 8-án lesz az első alkalom.
Október 8-án, kedden 10 órától a FEMM (Fertility Education & Medical Management) termékenységtudatos cikluskövetési, természetes családtervezési módszerrel ismerkedhetnek meg az Anya-baba klub résztvevői a Parkvárosi Közösségi Házban.
Harminc esztendő egy ember életében is sok idő, hát még egy zenekaréban. Márpedig az Érdi Kamarazenekar 30 évvel ezelőtt adott először koncertet. Október 6-án 17 órától a Szepes Gyula Művelődési Központban egy ingyenes hangversennyel örvendeztetik meg a nagyérdeműt a jubileum alkalmából.
A tavasz és a jó idő beköszöntével egyre többen döntenek úgy, ideje kimenni a szabadba és mozogni egy kellemeset. Mire figyeljünk, ha csak most kezdenénk elfutni vagy hosszú időszakot hagytunk ki? Egyáltalán hol fussunk, hogy járvány szempontjából is biztonságban maradjunk?
Elmondása szerint november óta egy forintot sem keresett az érdi harmonikás-énekes Szabó Ádám, aki koronavírus-fertőzés miatt jelenleg otthonában tartózkodik, nemrég megjelent új száma és videoklipje, a Curtisszel közösen készített Ez vagyok én! című szám a YouTube felkapott listájának 9. helyén áll
Szabadi Zsolttal a Magyar Látszerész Szövetség elnökével beszélgettek az Érd FM 101.3 munkatársai a Bundáskenyér című reggeli műsorban. Többek között arról, hogy hol vásároljunk napszemüveget és milyet válasszunk. Az biztos, hogy az optikákban csak jó minőségű termékeket találunk.
Civilben az élet sok területéről jöttek, de összekötötte őket a hagyományőrzés és a közösségépítés. Tíz éve először szervezték meg vásárukat, ami azóta Érdikummá vált, sőt, a Pest Megyei Értéktárba is beválasztották. Idén október 5-én immár negyvenedik alkalommal rendezik meg a Magyarok Érdi Vásárát