A 2020-as tanév beiskolázási rendjéről, és az intézményre vonatkozó speciális tudnivalókról, illetve az iskolában folyó oktatásról, nevelésről tartottak tájékoztatót ma délelőtt a Marianum Gimnáziumban. A diákok és szüleik nyílt órákon is részt vehettek.
Tartalom flag-ek: Top
Februárban az albérletárak 1,1 százalékkal nőttek az előző hónaphoz képest, így fél év után először emelkedtek. Az egy évvel korábbi bérleti díjakkal összehasonlítva viszont több mint 10 százalékos volt a csökkenés. Érden az átlag bérleti díj 140.000 Ft, ami kicsit drágább mint a fővárosban.
Nyolc bevásárlókocsi telt meg élelmiszerrel a Nagycsaládosok Országos Egyesülete „Fiatalok a kisgyermekes családokért” elnevezésű adománygyűjtő akciójában Érden. Az Ága-Boga fiataljai péntek délutántól vasárnap délutánig fogadták az adományokat a Kálvin téri Príma üzletben.
Csütörtök délután elindították azt az internetes felületet, ahol azok, akik már regisztráltak, de még nincsenek beoltva, lekérdezhetik, hogy milyen státuszban vannak. A belépésre TAJ-számmal és születési dátummal lehet belépni.
Végletekig kiélezett mérkőzést játszott az EHF-Kupa csoportkörébe jutásért az ÉRD az orosz Kuban Krasznodar vendégeként. A hazaiak ugyan többször is továbbjutásra álltak, ám az érdiek a hazai pályán szerzett hétgólos előnyből kettőt megtartottak és bejutottak a csoportkörbe!
December 1-jén, advent első vasárnapján megkezdődik az idei melegétel-osztás az Emma utca 8. szám alatt, a szociális ágazat és az egyházak együttműködésével. Idén újításként egy második helyszínen, a régi Parkvárosi Közösségi Házban is megvendégelik majd a rászorulókat.
Idén harmadik alkalommal rendezték meg a Mesterségek Utcája pályaorientációs napot a Kőrösiben. Az alsó tagozatosoknak ezúttal érzékenyítő előadásokat tartottak, az ötödik-hatodikosok ismét érdi vállalkozók munkájába tekinthettek be, míg a hetedik-nyolcadikosok középiskolákat ismerhettek meg.
Egy évvel az elkövetés után az Érdi Járásbíróság ítéletet hozott a 28 éves vádlott ügyében, aki a megengedett sebességkorlátot jelentősen túllépve, ittasan és kábítószer hatása alatt halált okozó közúti balesetet okozott Érden, a Bajcsy-Zsilinszky úton.
A hajléktalanszálló lakói és munkatársai nagy része már megkapta a koronavírus elleni védőoltást. Az éjjeli menedék telt házas, a szálló női és férfi részlegén még van hely. A bejutás viszont nem egyszerű, mert Covid-teszt is kell hozzá - de a hajléktalanellátásban dolgozók ebben is segítenek.
Több mint háromszázan jöttek el az ÉSZC Kós Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája által szerda délelőtt rendezett nyílt napra - ez rekord részvételt jelent. Az érdeklődők megismerkedhettek az iskolával, és megtudhatták azt is, hogy a következő tanévben változások várhatók a szakképzésben.