Mennyire veszik komolyan az emberek a koronavírusos tüneteket? Kérik-e a védőoltást, elfogadják-e a felajánlott vakcinát? Nőtt-e a súlyos esetek száma? Kérdéseinkre dr. Atzél Klára érdi háziorvos válaszolt.
Tartalom flag-ek: Top
Az Ága-Boga Nagycsaládosok Érdi Egyesülete is csatlakozott az ültess 10 millió fát programhoz és arra gondoltak, hogy minden idei nagycsaládjuknál született kisbaba kap egy facsemetét. Hétvégén több családnál el is ültették az Elvira majorból hozott gyümölcsfákat.
Szent Márton napjához többféle népi hagyomány kapcsolódik – elég, ha az ilyenkor szinte kötelezően fogyasztandó libapecsenyére gondolunk. Érden nemcsak a magyar szokások honosodtak meg, hanem a német nyelvterületről származó hagyományok is.
Petrus Márta coach, nagycsaládos anyuka az ÉrdFm 101.3 Bundáskenyér című reggeli műsorában arra vonatkozóan adott tippeket, hogy hogyan kössük le a kisgyermekeket, amíg zárva tartanak az óvodák, iskolák. Ez főként akkor nehéz, ha a szülőknek közben otthonról dolgozniuk is kell.
A pusztazámori Konstantin Lovas Birtok ad otthont a Noel Tanyának. Kolonits Attila, a Tanya megálmodója elmondta, hogy az általuk bérelt 2,5 hektáros területen már megkezdték az építkezést. Azt is megtudtuk, hogy eddig milyen állatokat sikerült elhelyezniük, és számíthat-e a közönség vadállatokra.
Aradszki András sajtótájékoztatóját azzal kezdte, hogy ismertette az önkormányzati választás eredményeit a térségben, majd Érdet kiemelve elmondta, nyílt levélben már megindult az egyeztetés Csőzik László polgármesterrel. Az országgyűlési képviselő az országos ügyekről is beszámolt.
A múlt heti érdi sütivásár lelkes önkéntesei nem tudnak (,és nem is akarnak) leállni, hiszen sok gyerek vár még segítségre Leventén kívül, itt, Érden és környékén is. Ezért most érdi Imike lakhatási körülményeinek támogatására rendeznek sütivásárt Diósdon november 9-én, szombaton délelőtt.
Megtartotta alakuló ülését Érd Megyei Jogú Város közgyűlése; az ünnepélyes, nyílt ceremónián megteltek a Polgárok Háza széksorai. Csőzik László polgármester köszöntőjében azt hangsúlyozta: ahhoz, hogy Érd szintet léphessen, közös akaratra, együttes munkára volt és lesz is szükség.
Páciensmonitorral gazdagodtak az érdi mentők: alapítványuk március első felében gyűjtést indított az eszköz beszerzése érdekében, és most egy közhasznú egyesület segítségével meg tudták vásárolni a közel milliós értékű berendezést. Az Edan im20 páciensmonitort hétfőn adták át.
Az 1956-os forradalom áldozataira emlékezett a város november 4-én az Ötvenhatosok terén. 1956 tragédiája a szovjet rendszer lemoshatatlan szégyenfoltja marad örökké – idézte Pergel Antal történész Borisz Jelcin orosz államfő 1992-es szavait.