A GreenDependent Intézet idén 8. alkalommal szervezte meg az EnergiaKözösségek energiamegtakarítási versenyét, hatodik éve az E.ON támogatásával. A közösségi-háztartási megmérettetésre egy érdi csapat is benevezett, akik a 21 résztvevő közül végül a 6. helyen végeztek.
Tartalom flag-ek: Top
Micsoda boldogság beköltözni egy újépítésű házba, ahol minden a modern igényeket szolgálja! Elvileg. A gyakorlat néha mást mutat, olyan helyen is épülnek lakóházak, ahol hiányos a közműellátottság, vagy épp a telek adottsága nem a legmegfelelőbb. Fehérné Tölgyesi Ildikó főépítésszel beszélgettünk.
Rosszul lett két ember egy érdi benzinkút föld alatti tartályában annak tisztítása közben pénteken délelőtt. A tűzoltók kiemelték őket, de a kiérkező mentők az egyikük életét már nem tudták megmenteni. A rendőrség közigazgatási hatósági eljárás keretében vizsgálja az eset körülményeit.
Június 30-ával befejeződik Érd új túristaútja, a LevenDuna felfestése. A kirándulók a jelzéseket követve Érd legmagasabb pontjától a legmélyebbig juthatnak el. A tizenhat kilométeres túrát vasárnap többen megtették, hogy teszteljék a felfestéseket, no meg hogy elgyönyörködjenek a változatos tájban.
Kevesen tudják, hogy a hazánktól oly távoli városokban, mint Sydney, Melborune és Canberra is vannak magyar vonatkozású épületek, szobrok, látnivalók. Ide kalauzolt el Domaniczky Endre volt ausztráliai magyar konzul azon a könyvbemutatón, amit a Földrajzi Múzeumban tartottak a Múzeumok Éjszakáján.
Akár több millió forintos büntetésre is számíthatnak azok, akik elmulasztják a parlagfű elleni védekezést. A türelmi időt eltörölték, a hivatal már nem köteles figyelmeztetni.
Főzőversennyel indult, papírhajó-úsztatással végződött a Szent Iván-éji piknik. Régi hagyományt elevenített fel Bősz Anett országgyűlési képviselő, sokak örömére: a programok kicsiknek és nagyoknak egyaránt szóltak. A piknik fénypontja a várva várt tűzugrás volt, és sokan vették rá a bátorságot.
Kopjafát állítottak és szenteltek a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében annak emlékezetére, hogy a bukovinai székelyeket 80 esztendeje telepítették át Magyarországra. A 2021-es év egyben a Bukovinai Székely Népdalkör megalakulásának ötvenedik évfordulója is.
Idén először szedd magad akciót hirdetett a Nemzeti Agrárkutatási Innovációs Központ (NAIK) kísérleti telepe, az Elvira major, ahol dúskálni lehet a fajtakülönlegességekben. A nagy sikerű múlt heti akció után június 25-én, 26-án és 27-én 8 és 12 óra között megint lehet gyümölcsöt szedni.
Javaslatokat várnak az érdi képviselők, hogy az itt élők hová szeretnének gyalogátkelőhelyeket. A helyszíneket valamennyi képviselő továbbítja a Polgármesteri Hivatal szakirodájának, ahol megvizsgálják a lehetőséget, hogyan lehetne az adott területen zebrát kialakítani.