Nyári kiülős hellyé alakul az érdi főtér a nyárra. A Szepes Gyula Művelődési Központ szervezésében júliustól újra megtelik a központ élettel, raklap bútorok, vendéglátóhelyek, zene, kertmozi és gyerekprogramok várják az itt élőket egy közös nagy nyári piknikre.
Tartalom flag-ek: Top
A tervezettnél néhány nappal hamarabb visszanyitották az Elöljáró utcát az autósok előtt a Velencei út sarkán, ahol a végleges lámpás csomópontot alakítják ki. Úgy tudjuk az ELMÜ-nek még ki kell váltania néhány villaoszlopot, amikor erre sor kerül, az utcát újra lezárják majd.
Az, hogy valaki bringás, autós vagy gyalogos, nem képez identitást. Kivéve, ha a mobilitáshoz használt eszköze életformává növi ki magát, és annak megélése korlátokba ütközik. Olyankor menni kell. Renner Mónika a férjével másfél éve költözött el Érdről, Németországba, valójában egy másik bolygóra.
Az iparűzési adó csökkentésről, valamint a telek- és építményadó mérsékléséről döntött Érd közgyűlése hétfőn. Az egyhangú határozattal Érd jobb feltételeket kínálhat a jövőben a befektetőknek.
Hatodik alkalommal jutalmazta Pócsi Dóra-díjjal a diákokat szociális érzékenységük és közösségért végzett munkájuk elismeréseképp a Szociális Gondozó Központ Család- és Gyermekjóléti Központja. Az emléklap mellett a Dóri írásait, rajzait tartalmazó könyvet kapták ajándékba a diákok.
A legendás Alabárdos étterem séfjeként Diósdról ingázott a budai Várba két évtizeden át, aztán gondolt egy nagyot, és nekivágott a nagyvilágnak. London, majd Florida után meg sem állt Japánig, hogy aztán mégiscsak itthon találjon önmagára. Bicsár Attilával beszélgettünk.
Kedd este kilenc órakor felszállt a fehér füst Érden: a város két pontján elindult egy-egy speciális autó, amely az önkormányzat megbízásából melegködös eljárással pusztította el a kifejlett szúnyogokat. Csőzik László polgármester videón mutatta meg, hogyan zajlik a földi kémiai gyérítés. VIDEÓVAL
A hét elején befejeződtek az érettségi vizsgák. Hogy országosan hogyan szerepeltek a diákok az idei, az előző évektől annyira más körülmények közt lezajlott megmérettetésen, azt még nem tudjuk, de azt igen, hogy az érdi iskolákban átlagos, vagy annál jobb eredmények születtek.
Bősz Anett sajtótájékoztatón jelentette be: Aradszki Andráshoz és Kósa Lajoshoz fordul segítségért, hogy pótolják azt a 60 milliárd forintos összeget a költségvetésből, amelyet a 2018-as kampányhajrában ígértek az érdi utak fejlesztésére. Az erről szóló indítványát leszavazta a kormánypárti többség.
Már korábban beszámoltunk róla, hogy az Európai Bizottság elfogadta a 2022-2027-es időszakra szóló regionális támogatási szabályokat, melynek értelmében Pest megye leválik Budapestről és önállóan támogathatóvá válik, így a cégek az eddigi 0% helyett 50-70%-ig terjedő támogatásra lesznek jogosultak.