Szeptember 12-én déltől éjfélig ismét megrendezik a Mély úti pincesoron a Érdi Szüretet. Lesz minden, mi szem-szájnak ingere, de a legfontosabb, hogy a nyitott pincékben végre megint érdi bort kóstolhatunk.
Tartalom flag-ek: Top
Az ÉrdMost információi szerint szeptember 15-től kötelezően ki kell zárniuk az ellenőröknek és az autóbuszvezetőknek a Volánbusz járatairól azt az utast, aki nem visel maszkot a cég járatain. A busztársaság belső utasítása szerint egyszer figyelmeztetnek, ezt követően leszállítják a renitens utast.
Dr. Puskás János, a Nyugat-magyarországi Egyetem professzora vehette át idén a Teleki Sámuel-emlékérmet a Földrajzi Múzeum Trianon a geográfia tükrében című konferenciáján. Ezt kiállításmegnyitó követte: a különleges, fényképeket, egyéb dokumentumokat bemutató kiállítás január végéig látogatható.
A Fenyves-Parkvárosi Szövő utcában a Törökbálinti úttól kezdőden egészen a Lakatos utcáig aszfaltozás zajlik. A kivitelező ígérete szerint, ha az időjárás is engedi, november végére rákerülhet az útra a második réteg aszfalt. Az érdi útfelújítási és -építési program második üteme, amely a főútvonalakat érinti, a Modern Városok Program pénzügyi forrásaiból valósul meg.
Látogatási és intézményelhagyási tilalmat rendelt el az országos tisztifőorvos az ország minden szociális intézményében – közölte a Magyar Távirati Irodával az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI).
Két héttel ezelőtt indultak meg az aszfaltozási munkálatok a Teréz utcában és a lakók immár birtokba is vehetik az utat. Az útjavítás Antunovits Antal körzetében, a képviselői keretből valósulhatott meg.
A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapjára ugyan április 16-án emlékezünk, sajnos az idei esemény a vírushelyzet miatt elmaradt Érden. Városunkból 118 embert hurcoltak el, az akkori érdi zsidóság teljes egészét, akik közül csak néhányan tértek vissza. Rájuk emlékeztek vasárnap délelőtt.
„Nagyon sok utat átadtunk az elmúlt időszakban, és a javított utaknál azonnal jön a lakossági igény a fekvőrendőrök telepítésére. Meggyőződésem, hogy ha az emberek betartanák a sebességkorlátozást, akkor ezek a problémák nem merülnének fel” – hívta fel a figyelmet szerdai sajtótájékoztatóját T. Mészáros András polgármester.
Hatósági házi karanténba került Bárány Zsolt, a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény főigazgatója. A vezető az információt a rendelő hivatalos Facebook oldalán közölte, hozzátéve: a karantén elrendelése nem hozható összefüggésbe a Romiccsal!
Negatív lett a dolgozók második PCR tesztje is, így 7-én, hétfőn újra megnyithatja kapuit a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény laboratóriuma, amely szeptember elsején zárt be, mivel kiderült: az egyik munkatárs koronavírusos.