Most ősszel megéljük, milyen elveszteni azt, amit eddig olyan természetesnek hittünk: az egészségünket, a szabad mozgásunkat, a rövid távú tervezés biztonságát. Vajon hogy hat ez a helyzet azokra, akik a legalapvetőbb szükségleteiket sem tudják kielégíteni? A hajléktalanszállón jártunk.
Tartalom flag-ek: Fontos
Nem várták repesve, de hónapokig készültek rá, és most visszatért a digitális oktatás. Megkérdeztük az iskolákat, hogy sikerült az átállás. Az intézményvezetők beszéltek arról is, mikorra tervezik a szalagavatókat, és megkezdték-e már a próbákat a végzős diákok.
Az M4 Sport Kézilabda Magazinjában a Török Bódog Női Kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjébe jutó csapatok képviselői kisorsolták a sorozat elődöntőinek párosításait.
Még júliusban számoltunk be róla, hogy a Generali Biztosító Gyalogosvédelmi Rendszer kiépítési pályázatán nyert az önkormányzat, így részben pályázati forrásból valósulhatott meg a város első okoszebrája, mely szenzorokkal segíti az autósokat és gyalogosokat.
Aszfalt útburkolatot kapott az Ungvári, a Liptói, a Rozsnyói utca és a Dévai utca a Szovátai és Somogyvári utca közötti részen - számolt be Asztalos Éva önkormányzati képviselő az Érd TV-nek. Az Ungvári utcában már befejeződtek a munkálatok, a többiben december elejére fognak végezni.
Így fogalmazott Fekete Zoltán, az Érd Médiacentrum vezetője a Szociális Gondozó Központ vasárnapi ételosztásán, melyen a helyi média munkatársai is részt vettek és többen gyermekükkel érkeztek önkénteskedni. Az ételosztás a következő hetekben is folytatódik, az utolsó alkalom március 31-én lesz.
FRISSÍTVE.
Mint arról korábban beszámoltunk, újjáépítik a járdát a Diósdi úton, a Hérics és Kakukkfű utca között. A munkálatok ideje alatt azonban az Érdligeti Általános Iskola diákjai az úttest szélén gyalogolnak, ezért rendőrök és polgárőrök segítségét kérte Andrasek Mónika önkormányzati képviselő.
Az érdi polgárőrök mindebből 2018-ban is kivették a részüket, és a tervek szerint az idei évben is sokat tevékenykednek majd Érd és a városlakók érdekében.
A művelődési központ kiállítási tematikájának két szála – de talán inkább három – találkozik aktuális tárlatukon. A fotó mint meghatározó műfaj rendre kiegészül az oktató alkotók, azaz a rajztanárok képzőművészeti tárlataival.
Március 20-án este derül majd csak ki, kinek a fejére kerül 2021-ben a Pest Megye Szépe verseny vándorkoronája. Január 3-ig azonban a közönség is szavazhat a döntőbe került hölgyekre, köztük az érdi Böhm Alexandrára.