T. Mészáros András szerdai sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy újabb egyeztetéseket folytatnak Gulyás Gergellyel, a Miniszterelnökséget vezető miniszterrel az ipari gazdasági övezetről. A polgármester a tájékoztatón az útépítések folytatásáról is beszámolt.
Tartalom flag-ek: Fontos
A kormány családtámogatási akciótervét mutatta be T. Mészáros András polgármester városvezetői sajtótájékoztatóján, melynek számos pontja az érdi fiatalság érdekét is szolgálja. Úgy fogalmazott: „a rendszerváltás utáni Magyarország legátfogóbb, legelőremutatóbb családtámogatási koncepciójának fontos állomását jelentették be”.
Ismét az Érdi Kincses Óvoda Ófalusi Tagóvodájában ütötte fel a fejét a fertőzés.
Két érdit is jelöltek idén a Családháló díjra, méghozzá ugyanabban a kategóriában, az egyéni különdíjasok között: az egyikük Petrus Márta író, család coach, pedagógus, a másik jelölt pedig Vizvári Jutka, az Érd és környéke rászorulók megsegítése internetes közösségi csoport főszervezője. Szavazni február 15-én, az esti óráktól február 18-áig lehet majd, a Családháló honlapján.
Az Érdi Fidesz felszólítja az érdi baloldali ellenzéket, hogy egyértelműen nyilvánítsák ki támogatásukat a családok védelmére hozott intézkedésekkel kapcsolatban; egyértelműen határolódjanak el attól a politikától, amely a bevándorlás támogatását előbbre valónak érzi és szükségesebbnek tartja a családok védelménél – jelentette be sajtótájékoztatóján Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője.
Egymaga hat érmet szerzett, miután négyszer elsőként, egyszer-egyszer pedig másodikként és harmadikként ért célba a Tüskeuszodában tartott serdülő országos bajnokságon az Érdi Úszósport Kft. úszója, Csulák Lia. Az ifiknél Tohl Patrik 200 pillén lett ezüst-, a 4x100-as fiú vegyesváltó bronzérmes lett
"Minden mozdulatunkban, kimondott gondolatainkban, sőt, a tekinteteinkben, mindben ott lesz, és elkísér" - emelte ki Erdélyi Takács István református lelkész, amikor pénteken utolsó útjára kísérték Hancsovszki Jánost, fotóriportert, fényképész mestert, az Érd és Térsége Ipartestület alelnökét.
Egyre hosszabbak a nappalok, olvad a jég, szikkad a sár - egy szó mint száz, nyakunkon a tavasz, no meg a kerti munkák: a gyümölcsfák metszése, a tavalyról maradt nyesedék, avar összegereblyézése, aztán az idei első fűnyírás... Van, aki komposztálja a zöldhulladékot, mások a zöldjárattal szállíttatják el, és van, aki elégeti. Ez utóbbira február 15-től április 30-ig ad lehetőséget az önkormányzat.
Mutasd a kéményed, megmondom, ki vagy - de legalábbis azt, hogy mivel fűtesz. Ezt a témát jártuk körül Csámpai Attilával, a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivőjével. Megtudtuk, mivel fűt az érdiek többsége, és miért nem elég akkor hívni a kéményseprőt, amikor már baj van.
EESZT-nek is rövidítik, és a beutalóktól kezdve a recepteken át a Covid-teszt eredményéig számtalan dokumentumot megtalálhatunk itt, persze csak magunkról. Dr. Kustár Emilia diósdi háziorvos
összeállítása.