Hatodik alkalommal rendezi meg a Pest Megyei és Érd Megyei Jogú Városi Kereskedelmi és Iparkamara (PMKIK) a Nyitnikék tavaszi vásár és kiállítást, Érd önkormányzatának támogatásával. Idén május 10-től 12-ig várják az érdeklődőket az Érd Arénában, ahol 3500 négyzetméteres vásárterületen mutatkoznak be a különböző termékeket, szolgáltatásokat bemutató és árusító standok.
Tartalom flag-ek: Fontos
A HVG középiskolai rangsorában a száz legjobb gimnázium között a 2018/19-es adatok alapján az érdi Vörösmarty országosan a 38. helyen szerepel, a vidéki gimnáziumok rangsorában pedig a 17. helyen áll. A rangsor összeállítói hét mutatót alkalmaztak.
Jószolgálat-díjjal ismerték el vasárnap este a huszonöt esztendős Fészek Gyermekvédő Egyesület munkáját. A rangos kitüntetés pénzjutalommal is jár, amit érdi otthonuk szépítésére, és a gyermekeknek nyújtott szolgáltatásaik bővítésére fordítanak majd.
Elindult az Ifjúsági Önkormányzat és az Érdi Rendőrkapitányság közös prevenciós előadássorozata, melynek során tíz héten át minden érdi iskolában felhívják a figyelmet a biztonságos internethasználatra. Az előadások során szó lesz azokról a weboldalakról, amelyek hamis információkat osztanak meg, de azokra a helyzetekre is felkészítik a gyerekeket, amikor valaki másnak adja ki magát az interneten.
Hazai pályán 29–21-re nyert a Kisvárda ellen, így bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe az ÉRD női kézilabda csapata, amely tavaly ezüstérmes lett a sorozatban.
Bár részéről nem volt tudatos választás, már fiatal pályakezdőként is a gyermekek nevelésében lelte meg elhívását. Tizenhat évig tanított, majd egy hirtelen váltással a szociális ágazatban helyezkedett el. Mint fogalmaz: az utcán kezdte a család- és gyermekvédelmi munkát, s felnőttfejjel tért vissza az iskolapadba, hogy másoddiplomájával a szakmai képesítést is megszerezze új hivatásához. Bereiné Petrik Mária több mint két évtizede vezetője annak az érdi gyermekvédelmi intézménynek, amely nemrég járási központtá alakult.
Az Érd Most információi szerint a jövőben magasabb építményadót fizetnének azok a cégek, amelyek ingatlanjukat üzleti céllal kiadják. A tervezet nem érinti azokat az ingatlantulajdonosokat, akik saját házukban laknak, és azokat a magánszemélyeket sem, akik albérlőt fogadnak.
Az érdi Dragonok és a battai Bulldogok segítettek szombaton egy súlyosan sérült fiú, Imike családjának: fát hasogattak, udvart takarítottak, ástak, lomtalanítottak. Mindezt egy nagyobb cél érdekében: a háromtagú család jelenleg egy kis kamrában él, ezt szeretnék bővíteni egy szobával, konyhával, fürdővel. Ennek megvalósításában is segítenek majd a szurkolók, akik örömmel várnak további önkénteseket.
Érdnek mindenképpen ki kell fizetnie azt a pénzt, amelyet az előző városvezetés szabálytalanul használt fel a Kincses Óvoda Fácán utcai tagóvodájának felújításánál. Az erről szóló hivatalos dokumentum pénteken érkezett meg. A polgármester a kartellgyanús közbeszerzések miatt feljelentést fontolgat.
Az európai parlamenti választás tétjéről, az elmúlt nyolc év családtámogatás-politikájának eredményeiről és a térség fejlődési lehetőségeiről beszélt idei első sajtótájékoztatóján Aradszki András országgyűlési képviselő.