Tartalom flag-ek: Fontos

Hatodik alkalommal rendezi meg a Pest Megyei és Érd Megyei Jogú Városi Kereskedelmi és Iparkamara (PMKIK) a Nyitnikék tavaszi vásár és kiállítást, Érd önkormányzatának támogatásával. Idén május 10-től 12-ig várják az érdeklődőket az Érd Arénában, ahol 3500 négyzetméteres vásárterületen mutatkoznak be a különböző termékeket, szolgáltatásokat bemutató és árusító standok.
Elindult az Ifjúsági Önkormányzat és az Érdi Rendőrkapitányság közös prevenciós előadássorozata, melynek során tíz héten át minden érdi iskolában felhívják a figyelmet a biztonságos internethasználatra. Az előadások során szó lesz azokról a weboldalakról, amelyek hamis információkat osztanak meg, de azokra a helyzetekre is felkészítik a gyerekeket, amikor valaki másnak adja ki magát az interneten.
Bár részéről nem volt tudatos választás, már fiatal pályakezdőként is a gyermekek nevelésében lelte meg elhívását. Tizenhat évig tanított, majd egy hirtelen váltással a szociális ágazatban helyezkedett el. Mint fogalmaz: az utcán kezdte a család- és gyermekvédelmi munkát, s felnőttfejjel tért vissza az iskolapadba, hogy másoddiplomájával a szakmai képesítést is megszerezze új hivatásához. Bereiné Petrik Mária több mint két évtizede vezetője annak az érdi gyermekvédelmi intézménynek, amely nemrég járási központtá alakult.
Az érdi Dragonok és a battai Bulldogok segítettek szombaton egy súlyosan sérült fiú, Imike családjának: fát hasogattak, udvart takarítottak, ástak, lomtalanítottak. Mindezt egy nagyobb cél érdekében: a háromtagú család jelenleg egy kis kamrában él, ezt szeretnék bővíteni egy szobával, konyhával, fürdővel. Ennek megvalósításában is segítenek majd a szurkolók, akik örömmel várnak további önkénteseket.