Hogy mi egy hulladékvadász fegyvere? A telefonja. Legalábbis ezt biztosítja a Jövő Öko-Nemzedéke (JÖN) Alapítvány Hulladékvadász applikációja, ami múlt héten megnyerte a világ egyik legnagyobb távközlési szolgáltatója által kiírt pályázat digitális díját a Digitális Társadalmi Szervezetek kategóriájában, és az azzal járó 3 millió Ft összegű jutalmat.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Több mint ötszáz óvodás és iskolás sajátíthatta el játékosan a környezettudatos viselkedés alapjait azon az áprilisi öko-akadályversenyen, amit Érd önkormányzata és az Ö.t.h.é.t. Egyesület szervezett. A versenyen elért eredményeket utólag összesítették, íme, a nyertesek névsora:
Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi bizottságának elnöke volt a vendégelőadója a Fidesz érdi szervezete által megrendezett fórumon kedden a Szepes Gyula Művelődési Központban, ahol a kisfilmmel és diavetítéssel illusztrált előadást követően Németh Zsolt válaszolt a hallgatóság kérdéseire is.
"Ha mindenki úgy élne, mint a magyarok, akkor 1,92 bolygóra lenne már szükség. De a túlfogyasztásunk mellett a természetes élőhelyeink eltűnésével is a globális trendeket erősítjük: mára hazánk folyóinak és természetes árterületeinek több mint 90 százaléka eltűnt. Nem mindegy tehát, hogyan bánunk a természettel, hiszen saját létünk is ettől függ"- figyelmeztet mindenkit a WWF. A Természetvédelmi Világalap magyarországi szervezetének kommunikációs vezetőjével beszélgettünk.
Mint azt korábban is hírül adtuk már, működik egy kutyamenhely Tárnok határában, ahol nemcsak befogadják és gazdit keresnek az árvaságra jutott ebeknek, de rehabilitálják, azaz terápiában is részesítik őket, hogy az elszenvedett traumáktól kialakított félelem vagy éppen agresszió eltűnjön, és a helyét újból felválthassa bennük a bizalom az ember iránt.
A szó szoros értelmében a Szivárvány Óvoda Napsugár Tagóvodája nyerte azt a kupakgyűjtő versenyt, amit az Érdi Környezetvédő Egyesület hirdetett meg az érdi bölcsődék, óvodák és családi napközik számára, de lényegében minden résztvevő, no meg környezetünk is nyert az akcióval.
Szenior örömtánccal, énekléssel és közös ebéddel ünnepeltek a tusculanumi szépkorúak a nyugdíjas klub indulásának 15. évfordulóján. Az idősek különben kéthetente délutánonként találkoznak, megbeszélik problémáikat, de nagyokat kirándulnak, bejárják Magyarország legszebb tájait. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Rendhagyó módon adták át decemberben Érd város díjait és elismeréseit. Az Év Rendőre Díjat Gurubi János rendőr százados, az Érdi Rendőrkapitányság Közrendvédelmi Osztályának megbízott vezetője lett. Az Érd Médiacentrum Érd büszkeségeivel kíván boldog új esztendőt minden érdi lakosnak!
Rendhagyó módon adták át decemberben Érd város díjait és elismeréseit. Érd Közneveléséért Díjban részesült Kaposi József, az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium pedagógusa. Az Érd Médiacentrum Érd büszkeségeivel kíván boldog új esztendőt minden érdi lakosnak!