Tartalom flag-ek: Érdekes

Magyarországon 23.000 gyermek él a vér szerinti szülei nélkül, és további 140.000 veszélyeztetett gyermeket emelhetnek ki a családjukból többek közt bántalmazás, elhanyagolás és a szülők szenvedélybetegsége miatt. Ilyenkor segíthetnek a nevelőszülők, hogy a gyerek megtapasztalja, milyen egy egészségesen működő család, milyen a biztonság és a szeretet.
Vannak szülők, akik, ha adnak is szeretetet, az csak fáj. Mert bántanak. Vagy szóval vagy tettel. Egy statisztika szerint Magyarországon évente 20.000 gyermek él át valamilyen bántalmazást, de a számok magasabbak lehetnek, hiszen sok eset rejtett marad. Pedig az így kapott sebek a gyermeket élete végéig elkísérik. A mérgező szülőkről és a gyerekeikről beszélgettünk Mirk Zsófia pszichológus, coach, mediátorral az Érd FM 101.3 "Köztünk marad" című műsorában.