Csizmás nemzeti viseletbe öltözve jelent meg Kopor Tihamér a városi könyvtárban rendezett könyvbemutatóján, aminek oka nem hatodik regényének a témája volt, pusztán arra akart emlékeztetni – fontosnak tartva hagyományaink ápolását –, hogy április 24., a népviselet napja.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Nyomozást folytat a rendőrség az Érd és Sóskút között létrehozott „fehér út” ügyében – számol be az Átlátszó. Mint a Pest Megyei Rendőr-főkapitányságtól megtudták, a Budaörsi Rendőrkapitányságon hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt ismeretlen tettes ellen folyik eljárás.
Az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium öt végzős osztályának 159 diákja ballagott el pénteken, akikre nem csak a szülők, osztályfőnökök, a gimnázium intézményvezetője és a tantestület vagy épp alsóbb évfolyamos társaik lehetnek büszkék, hanem minden érdi.
Tűz, baleset, kéménytűz, ezek mind jellemezték az elmúlt napokat Érden. Rengeteg riasztást kaptak az ünnepek alatt és közben is a tűzoltók és a katasztrófavédők, tájékoztatta az Érd Médiacentrumot Csámpai Attila, a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.
Hét esetben kellett intézkednie az érdi rendőröknek közlekedési baleset miatt az elmúlt két hétben Érden és a környéken. Ebből két esetben személyi sérülés is történt, tájékoztatta az Érd Médiacentrumot Kürti István, az Érdi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának vezetője.
Ismét nagy mennyiségű olaj került a Dunába Szigetszentmiklósnál. Ezúttal a csatorna rendszerből nagyjából 150 liternyi szennyező olaj folyt a Ráckevei-Soroksári Duna-ágba. Korábban, december közepén már észleltek olajfoltokat Szigetszentmiklósnál, akkor az úszóláp nagyjából 60 méreten megsemmisült.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) 1979-ben indította el "Év madara" programját, melynek célja a természetvédelmi problémákkal érintett fajok vagy madárcsoportok társadalmi szintű bemutatása. Idén a cigánycsuk nyert, akit Érdhez legközelebb, Dinnyésen láthatunk.
Újabb 856 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 328 851 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Ez meglepően kevés ahhoz, hogy a pedagógusok tesztelése vasárnap is zajlott.
Országos szirénázással indítja az évet az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, ugyanis szirénapróba lesz - derül ki az intézmény Facebook-oldaláról.
Januártól több ponton jelentősen változott a kötelező jótállásról, illetve a minőségi kifogás intézésének szabályairól szóló rendelet. A leglényegesebb változás az, hogy 2021-től a termékek értékétől függően, sávosan változik a kötelező jótállás időtartama.