Pest megyét sem kerüli el az eső

Pest megyét sem kerüli el az eső

Vasárnap estig az Alföldön, Északi-középhegységben helyenként, illetve a Dunántúl nyugati, délnyugati határvidéken néhol kialakulhatnak zivatarok. Néhol 60 km/órás viharos szél, intenzív csapadék, kisebb méretű jég is lehetséges. Hétfőn hajnaltól Pest megyében helyenként 30 mm csapadék is hullhat.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Hétfőn hajnaltól egy délnyugat felől felvonuló csapadékzónához társulva az országban több helyen várható 15-20 mm-t elérő eső. Kiemelten a Dunántúli-középhegységben, Pest megyében, Nógrádban helyenként 30 mm körüli összeg is hullhat. Az eső, zápor mellett zivatarok is várhatók. Az északnyugatira forduló szél a Dunántúlon, majd délutánra a középső országrészben is több helyen viharossá (60-70, Dunántúli-khg. 70+ km/h) fokozódik. Délután a Dél-Alföldön heves zivatarok kialakulására is megfelelő feltételek adódnak, 80 km/h feletti szélrohammal és nagy méretű jéggel. Estére a zivataros csapadékgócok a keleti, északkeleti országrészre korlátozódhatnak.

További cikkeink

Egy közpénzzel is támogatott civil szervezet által gyűjtött személyes adatok kampánycélú felhasználása sértheti az adatvédelmi szabályokat.

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email