Minden hír

A kutyavári országzászlónál emlékezett a város a trianoni békediktátum 100 évvel ezelőtti aláírására. A megjelenteket Aradszki András és Csőzik László köszöntötte. A polgármester hangsúlyozta: az ünnepség vezéreszméje nem a pótolhatatlan veszteség, hanem az összetartozás, a nemzet részeinek egysége.
A járvány nyugvópontra érkezett, amit az is igazol, hogy nem történtek jelentős változások a járványügyi adatokban az elmúlt 24 órában - mondta az országos tisztifőorvos csütörtöki sajtótájékoztatóján. Hozzátette: június 20-tól részlegesen feloldják a látogatási tilalmat a szociális intézményekben.
„Nature never forgives” – ezt a Ferenc pápától vedd idézetet vetítették a Greenpeace munkatársai a Karmelita kolostor falára azután, hogy a kormány visszavonta saját törvényjavaslatát az egyszer használatos műanyagok tilalmáról. Megkerestük a hír kapcsán Simon Gergelyt, a Greenpeace szakértőjét.
„A hosszú idő, amíg a hulladékudvar zárva volt, az megjelent az első nap forgalmában. Aki ismeri a helyszínt, az tudja, hol van a Szajkó utca közepén a benzinkút. A sor ott áll” – mondta a hulladékudvar újranyitását övező rohamról az Érd FM 101.3-nak Pató Simon, az ÉTH környezetvédelmi megbízottja.
Június elsejével elindult a jelentkezés a IV. Pest Megye Szépe választásra. A szervezők olyan, Budapesten vagy Pest megyében élő (állandó vagy ideiglenes lakcímmel rendelkező) hajadon, gyermektelen hölgyek jelentkezését várják, akik a 18. évüket már betöltötték, de legfeljebb 26 évesek.
Csécsei Zoltán rendhagyó gyermeknapi ajándékkal örvendeztette meg a Fészek Gyermekvédő Egyesületet és rajtuk keresztül a krízishelyzetbe került családok gyermekeit. A sportoló, aki egyéni rekordnak számító idő alatt teljesítette a privát Ultrabalatont, a gyermekek átmeneti otthonáért futott.
Júniusban a Sirius Állat- és Természetvédelmi Alapítványt támogatja az Érdi Civil Licit csoport. A befolyó adományokból a Sirius az érdi gazdik kis kedvenceinek ivartalanításához szeretne hozzájárulni azért, hogy kevesebb kóbor kutya és macska legyen városunkban.
Újabb 15 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 3892 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Egy idős, krónikus beteg hunyt el. Ezzel 527 főre emelkedett az elhunytak száma, 2156-an pedig már meggyógyultak.