Minden hír

Az Érdi Járási Ügyészség fiatalkorú vádlott ellen emelt vádat az Érdi Járásbíróságon 2019. április végén. A vádirati tényállás szerint a 13 és fél éves vádlott 2018. november 6-án a délutáni órákban észlelte azt, hogy a mozgásában korlátozott, süket, kerekes székkel közlekedő sértett a vásárlás után a pénzét a nyakába akasztott táskájába visszatette. A vádlott kerékpárral követte a sértettet, majd amikor a sértett mellé ért, és a kerekes székkel együtt felborította a sértettet, majd a sértett nyakába akasztott táskát a sértett nyakából kitépte oly módon, hogy a táska pántja elszakadt. Ezt követően a vádlott a következő sarokig eltekert, a táskából kivette a sértett 38.000.- Ft-ot tartalmazó pénztárcáját és a sértett gyógyszereit, majd visszatekert a sértett mellé, a táskáját visszadobta, a kerékpárról leszállt, és a kerékpárt megemelve a kerékpár hátsó kerekével ütlegelni kezdte a földön fekvő sértettet, majd távozott a helyszínről.
A Magyar Vöröskereszt véradást szervez május 10-én, 15:00-18:00 között Diósdon, a Szent István tér 5. szám alatt. A véradásra várnak minden olyan 18-65 év közötti önkéntest, aki az elmúlt fél évben nem csináltatott tetoválást, illetve testékszert, súlya meghaladja az ötven kilogrammot, és egészségesnek érzi magát.
A Magyar Földrajzi Múzeum rovarszálló-építő versenyt hirdet 10-14 éves diákoknak, hogy felhívja a helyi és környékbeli gyerekek figyelmét a kertben lakó rovarok védelmére. A pályamunkákat május 16-áig várják, a versenyre egyénileg és csoportosan is lehet indulni.
Magyarországon 23.000 gyermek él a vér szerinti szülei nélkül, és további 140.000 veszélyeztetett gyermeket emelhetnek ki a családjukból többek közt bántalmazás, elhanyagolás és a szülők szenvedélybetegsége miatt. Ilyenkor segíthetnek a nevelőszülők, hogy a gyerek megtapasztalja, milyen egy egészségesen működő család, milyen a biztonság és a szeretet.
Megkezdődtek az írásbeli érettségi vizsgák: ma magyar nyelvből és irodalomból adtak számot tudásukról a diákok, holnap a matematikával folytatódik a vizsga. A Gárdonyi, a Kós, illetve a Vörösmarty iskolákban 280 végzős diák kezdte meg a vizsgákat, de vannak, akik már leérettségiztek, de most egy-egy tárgyból javítani szeretnének, és sokan élnek az előrehozott vizsga lehetőségével is.
Könyvbemutató, de nevezzük inkább emlékeztetőnek: a bukovinai székelyek Bácskából való menekülésének 75. évfordulója szolgáltatott alkalmat, hogy Kóka Rozália Bukovina, Bukovina című kötete (2017) alapján beszéljen a Múzeumbarát Kör legutóbbi programján arról a gyűjtőmunkáról, amellyel a népcsoport történetét az elmúlt évtizedek során az utókor számára tanulságként megőrizni kívánta.
Pázmány Juditot textilművészként jegyzik – első pillantásra az Érdi Galériában megnyílt tárlata is megerősít minket ebben, a terembe lépve ugyanis nyomban a bejárat mellett klasszikus kárpitművészeti munkákkal találjuk magunkat szemben, mintegy igazolásként, hogy igen, nem tévedés, az vagyok, aminek mondom magam. De csak néhány lépés és pillantás szükséges ahhoz, hogy felmérjük, hogy itt egészen másról (is) van szó.
Vannak szülők, akik, ha adnak is szeretetet, az csak fáj. Mert bántanak. Vagy szóval vagy tettel. Egy statisztika szerint Magyarországon évente 20.000 gyermek él át valamilyen bántalmazást, de a számok magasabbak lehetnek, hiszen sok eset rejtett marad. Pedig az így kapott sebek a gyermeket élete végéig elkísérik. A mérgező szülőkről és a gyerekeikről beszélgettünk Mirk Zsófia pszichológus, coach, mediátorral az Érd FM 101.3 "Köztünk marad" című műsorában.