Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója tett látogatást Diósdon, hogy elmondja, mi az október 13-ai önkormányzati választás tétje. A Fidesz-KDNP szerint Diósdon a tét az, hogy öt év után lesz-e újra olyan testület, amely nem harcol sem a világgal, sem egymással.
Tartalom ikonok: Videó
Évadnyitó ünnepséget tartott pénteken délután az IRKA és a Poly-Art a már hagyományossá vált helyszínen, a Czabai-kertben. Bár a vakáció két hónapja alatt sem tétlenkedtek az érdi és környékbeli alkotók és írók.
Szeptember 29-én ötödik alkalommal kerül majd megrendezésre az Állati Jó Családi és Örökbefogadási Nap Érd főterén, ahol az egész családot (beleértve a kis kedvenceket is) várják rengeteg programmal.
Az erdmost.hu facebook oldalán élőben közvetítjük az ötödik helyezett Érdi VSE és a második Mosonmagyaróvári TE 1904 mérkőzését az NB III Nyugati csoportjának 23. fordulójában, március 7-én, 14.30-tól.
Az Érdi Környezetvédő és Városszépítő Egyesület három helyszínen, a madárneves utcákban és a 7-es út melletti területen közel 160 köbméter hulladékot számol fel. A következő két hétvégén újabb civil szervezetek más területeket tisztítanak meg a városban.
A lengyel menekültek magyarországi befogadásának nyolcvanadik évfordulójára emlékezett szombaton az Érdi Lengyel-Magyar Kulturális Egyesület a Földrajzi Múzeum kertjében, Teleki Pál szobránál. T. Mészáros András polgármester elmondta: büszke arra, hogy Telekinek régóta szobra áll a múzeumkertben.
4 132 400 forint gyűlt össze szombaton a Richter Egészségváros programon. Az adományösszegből a gyermekkardiológiai eszközparkját fejleszti a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény. Az érdiek összesen hétezer aktivitáson vettek részt, köztük fontos szűréseken, előadásokon.
Hiába a fegyelmezett, rendkívül koncentrált játék, 1–0-ra kikapott hazai pályán az élvonalbeli DVTK-tól az Érdi VSE a Magyar Kupa főtábláján.
Egészen pazar védekezésének köszönhetően az első perctől kezdve vezetett, végül 29–22-re nyert a Mosonmagyaróvár vendégeként az ÉRD a K&H női kézilabda liga negyedik fordulójában.
Polgárőrség a közéletben címmel rendeztek előadást a Parkvárosi Közösségi Házban, ahol az önkéntes polgárőrök szerepéről, munkájukról és a rendőrséggel, közterület-felügyelettel fennálló kapcsolatukról esett szó.