A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság és a Pest Megyei Kormányhivatal közötti együttműködésnek köszönhetően, a bűncselekmény áldozatai számára a PMKH Áldozatsegítő Szolgálatának munkatársai fogadóórát tartottak az Érdi Rendőrkapitányság épületében.
Tartalom ikonok: Videó
Mint ismert, a kormány engedélyezte a nyári gyermektáborok szervezését. Tóth Béla, a taborfigyelo.hu gyermektábor-összehasonlító portál vezetője az Érd Tv-nek elmondta, idén 20-25%-kal többen foglalnak mint tavaly, de többen választják a napközis táborokat, mint az ottalvósakat.
Bár az elmúlt hetek nem a májust, inkább a márciust idézték, a tavaszi munkálatok - és kiemelten a virágok ültetése, gondozása - már megkezdődtek az ÉKFI-nél. Nyolcezer-ötszáz friss ültetésű virág díszíti majd a várost. Somogyi Tamás megbízott intézményvezetőt kérdeztük.
A koronavírus-járvány enyhülése miatt megnyithattak ugyan az éttermek, de nem mindenki számára ment ez könnyen. Az Érdi Tv stábja a Centrál Borházban érdeklődött a nyitás nehézségeiről, de védettségi igazolványról és munkaerőhiányról is szó esett.
A Balatonfüredi FC ellen vívta idei utolsó hazai mérkőzését az NB III Nyugati csoportjának 37. fordulójában az Érdi VSE. A hazaiak az első félidőben domináltak és előnybe is kerültek, de a fordulás után a Veszprém megyeiek egyenlítettek és az 1–1-es döntetlennel biztosították NB III-as tagságukat.
Május 23-án, 18 órától a szezon utolsó hazai mérkőzését vívja az NB III Nyugati csoportjának 37. fordulójában az Érdi VSE, amely a Balatonfüredi FC-t fogadja az Ercsi úti Sporttelepen. A mérkőzést az erdmost.hu facebook oldalán élőben közvetítjük!
Végletekig kiélezett és fordulatos mérkőzésen szenvedett vereséget az Alba Fehérvár KC-tól hazai környezetben az ÉRD. Horváth Roland együttese a második félidőben bár hárommal is vezetett, előnyét nem tudta megtartani és a vendégek végül 29–25-re nyertek a női kézilabda NB I 24. fordulójában.
Mint beszámoltunk róla, május 20. után visszavonul a Kálvin Téri Református Gyülekezet lelki pásztora. Erdélyi Takács István az Érd Tv Párbeszéd című műsorában eleveníti fel az elmúlt közel négy évtized emlékeit.
Bár csak szabadtéren, de idén újra lehetnek ballagások, igaz, a vendégeknek ezidő alatt is szájat és orrot eltakaró maszkot kell viselniük. A Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium és a Vörösmarty Mihály Gimnázium vezetését kérdezte a ballagásról az Érd Tv.
Egy felajánlásnak köszönhetően a napokban maszkokat osztanak szét a házi- és gyermekorvosoknak, az egyik idősek otthonának és a Szociális Gondozó Központnak – jelentette be Aradszki András országgyűlési képviselő szerdai online sajtótájékoztatóján.