Az érdi önkormányzat nem mindennapi akciót indított, hogy felhívja a figyelmet a járvány elleni védekezésre, és lerója tiszteletét a frontvonalban dolgozók előtt. Városszerte tizenöt hasonló, színvilágában mégis egyedi, ápolónőt ábrázoló graffiti hívja fel a figyelmet az otthonmaradás fontosságára.
Tartalom ikonok: Fotó
A napokban a háromszintes, mintegy 3570 négyzetméteres épület a zárófödém bebetonozásával elérte a legmagasabb pontját. A fejlesztés nettó 3,24 milliárd forintba kerül, ennek során háromszintes, mintegy 3570 négyzetméteres épületet alakítanak ki, ahol az érdi bíróság mellett az ügyészség is működik.
A helyi lakos, Varga Zoltán felajánlásának köszönhetően közel három tonnányi krumplit osztanak szét a rászorulók között. Az adományt a régi Parkvárosi Közösségi Házban adták át.
Daróci Lajosné, az érdi Irodalomkedvelők Klubjának elnöke úgy döntött, hogy a koronavírus miatt kialakult helyzetben ingyenesen hozzáférhetővé teszi mindenki számára az Érdi IRKA irodalmi-kulturális folyóirat idei első számát.
Folyamatosan zajlik az érdi közterületek fertőtlenítése. Ezúton is köszönöm a láthatatlan ellenség megállításában oroszlánrészt vállaló kollégáim áldozatos munkáját magam és a többi érdi nevében is - írja közösségi oldalán Csőzik László polgármester.
Közel 40 lelkes önkéntes szedett elképesztő mennyiségű szemetet Érden a Tárnoki út és a Zrínyi utca közti zöldterületen. Tetlák Örs, Érd alpolgármestere szerint a szemét összetétele egészen szürreális volt.
Izgalmas mérkőzésen az első félidőben egy remek időszak után már 10 góllal is vezetett a Kisvárda elleni, már szurkolók előtt rendezett hazai mérkőzésén az ÉRD, de a fordulás után a vendégek visszajöttek a meccsbe és őrült hajrában végül 30–30-as döntetlennel végeztek a felek.
Zárt kapuk mögött rendezik meg az Érdi VSE–Mol Fehérvár FC II NB III-as labdarúgó bajnoki mérkőzést szombaton, míg jövő héten elmarad a karatésok Ensi Kupája, illetve az akrobatikus tornászok pontszerző versenyeit és a tollaslabdázók diákolimpiáját sem rendezik meg.
Kutyabaráttá váltak a Magyar Telekom üzletei, így mostantól kezdve akár kutyasétáltatás közben is beugorhatunk ügyet intézni a cég bármelyik kirendeltségébe. Sőt a Telekom itatótálat és kutyazacskót is biztosít kedvencünknek.
Gólhátrányból hamar felállva, emberelőnyét kihasználva győzött 2–1-re a Pápai Perutz FC vendégeként a listavezető Érdi VSE az NB III Nyugati csoportjának 18. fordulójában.