2022. februárjában nevelőszülői képzést indít Budapesten a Fészek Gyermekvédő Egyesület, amely nem csak nevelőszülői tanúsítványt állít ki és nem csak képzést tart a családoknak, hanem segít jó nevelőszülővé, szakemberré válni.
Tartalom ikonok: Audió
2021 márciusában újabb állatmentő szervezettel bővült Érd, hiszen létrejött a Monty Angyalai Egyesület, amelynek tagjai szabadidejükben mentenek bajba jutott vagy világgá ment állatokat. Az egyesület tagja, Varga Zsuzsa mutatta be a szervezetet az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában.
Idén is várja a tűzoltó hivatás iránt érdeklődők jelentkezését a Katasztrófavédelem. Az ÉrdFM 101.3-nak Rózsa Gábor tűzoltó alezredes, az Érdi Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetője beszélt a tudnivalókról.
A COLAS építheti meg a Zámori út–Vadlúd utca kereszteződésében lévő csomópontot, ha január 17-ig aláírják a szerződést a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-vel.
A nagyszabású iskolabővítési projekt mellett folytatódik az aszfaltozási és járdaépítési program Diósdon, ahol egy térfelügyeleti rendszer kiépítését is elindították. 2022-ben a fásítási programot is folytatnák, illetve egy újabb bölcsőde építése is a tervek között szerepel.
Az újév első hetei mindig remek alkalmak arra, hogy tiszta lappal induljunk – talán ezért is tesznek annyian újévi fogadalmat. Persze, megfogadni mindig könnyebb valamit, mint betartani. Paule Tímea, érdi személyi edzővel a Bundáskenyérben beszélgettünk arról, hogyan maradjunk kitartóak.
Az eddigi oltási akciók sikerére és az omikron vírusvariáns magyarországi megjelenésére tekintettel januárban több oltási akció is lesz a kórházi oltópontokon és a járási székhelyek szakrendelőiben, amikor ismét előzetes időpontfoglalás nélkül és helyszíni regisztrációval lehet majd kérni az oltást.
Mint ismert, szilveszterkor három érdi állatvédő szervezet közösen összefogva tartott ügyeletet a világgá szaladt kutyák hazajuttatására. Volt olyan kutya, amely Martonvásárig vonatozott, majd a mozdonyvezetők segítségével jutott vissza Érdre, ahonnan pedig az önkéntesek hazaszállították.
Milyen veszélyeket rejt magában a téli szünet, mire érdemes vigyázniuk, figyelniük a szülőknek? Szatmáriné Berczi Dolóresszel, az Érdi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési főelőadójával Szabó Beáta beszélget az ÉrdFM 101.3 műsorában.
Érd nagy. Ebből fakadóan egyik pontjából eljutni a másikba nem mindig a legegyszerűbb feladat. A város közlekedési helyzetéről és fejlesztési lehetőségeiről Szűcs Gábor alpolgármesterrel beszélgettek az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában.