A 2030 Egyesület mellett az Érdköve is indult a Let's colour pályázatán, melynek elsődleges célja színt vinni az emberek életébe, színessé varázsolni a közösségek által nap, mint nap használt tereket, épületeket, de hogy ez megvalósulhasson ahhoz az érdiek szavazatára is szükség van.
Tartalom ikonok: Audió
Fél évvel ezelőtt fogadhattak legutóbb látogatókat a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér mellett található Aeropark munkatársai, akik már készülnek az újranyitásra és az izgalmas szezonra.
A szabad ég alatt választották újra a százhalombattai Hulladékkommandó Társadalmi Járőrszolgálat elnökévé az egyesületet 13 éve alapító Tápai Mónikát, aki az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában beszélt az egyesület feladatairól, céljairól.
Óvodás, általános- illetve középiskolás gyerekeknek szól az a 10 hetes bűn-, és balesetmegelőzési játék, amelyet az érdi rendőrök hirdettek meg "Én is hős vagyok!" címmel.
A koronavírus-járvány elleni küzdelem egyik fő eszköze az emberek közösségi érintkezéseinek radikális korlátozása. Ezzel azonban van egy nagy probléma: az emberek nagyon nem szeretik, ha korlátozzák a közösségi érintkezéseiket.
Nem módosul a tavaszi szünet időpontja, így a diákoknak és a tanároknak is lesz lehetőségük arra, hogy kicsit pihenjenek, ugyanis április 8-án kezdődik a tavaszi szünet - tájékoztatta az Érd Médiacentrumot Sárközi Márta, az Érdi Tankerület igazgatója.
Gulyás Gergely miniszter szombaton bejelentette a járványügyi akcióterv egyik részeként, hogy az önkormányzatoknak be kell fizetniük a gépjárműadóból származó bevételüket a védekezési alapba. Szűcs Gábor alpolgármestert kérdeztük arról, ez hogyan érintené a város költségvetését.
Amit lehet, kihozunk belőle - így fogalmazott a Gárdonyi iskola igazgatónője az ÉrdFM 101.3-nak az idei ballagással kapcsolatban. Lesz díszítés, ünnepi műsor is, de tömeges részvétel nem: gyermekenként négy vendég léphet be az iskola udvarára, és az alsóbb évfolyamos diákok sem lesznek bent.
A gyorsabb ügyintézés és kiszállítás érdekében bevásárló raktárat hozott létre az önkormányzat a Szepes Gyula Művelődési Központ egyik helyiségében. A teremben alapvető élelmiszerek, tisztálkodási szerek és a mindennapi élethez szükséges eszközök találhatóak meg.
A korábban megállapított szociális ellátások nem fognak lejárni a veszélyhelyzet alatt, tájékoztatott Tetlák Örs alpolgármester. A lakhatási, a gyógyszer-, illetve egyéb szociális támogatásokat nem kell külön meghosszabbítania az igénylőknek, valamint egyszeri pénzbeli támogatásról is döntöttek.