A legnagyobb közösségi oldalon jött létre a Civil Licit az Érd És Térsége Mentőalapítvány számára, amely már százezer forintnyi adományt gyűjtött.
Tartalom ikonok: Audió
Az szja-bevallási tervezet webes felületen már két hete elérhető. A tervezetet érdemes átnézni, összehasonlítani a munkáltatóktól, kifizetőktől kapott igazolásokkal. Az adóügyek döntő többsége elektronikusan is intézhető – hívja fel a figyelmet közleményében az adóhatóság.
Néhány napja a Facebookon alakult meg az az önkéntes csoport, amelyik már közel kétszáz darab maszkot varrt meg és juttatott el az érdi szociális ágazatnak, valamint olyan érdieknek, akik nem jutottak védőfelszereléshez. A munkát szívesen folytatnák, ezért szükségük volna további alapanyagra.
Nagy tömegben is keringhetnek májustól a méretes tőrösdarazsak a kertek, parkok gyepén, egy korhadó fa közelében vagy a komposztnál. Az ártalmatlan rovarok könnyen pánikot kelthetnek, mert összetéveszthetők a valóban veszélyes lódarazsakkal. Pedig a tőrösdarazsak nem veszélyesek!
Nincs teendőjük a beiratkozással azoknak, akik gyermeküket a lakhelyük szerinti körzetes önkormányzati óvodába szeretnék járatni. Aki másik (akár önkormányzati, akár magán) óvodát választ, annak szándéknyilatkozatot kell kitöltenie - tudtuk meg Szűcs Gábor alpolgármestertől.
A Szociális Gondozó Központ munkatársai a telefonon fogadott kéréseket egy előre egyeztetett időpontban teljesítik - legyen az bevásárlás, gyógyszerkiváltás, vagy bármi más, amire a hívónak szüksége van. Fontos azt is tudni: a segítő munkatársak és önkéntesek igazolvánnyal rendelkeznek.
Március 16-ával látogatási tilalmat vezettek be a Siriusnál, nem fogadhatnak örökbefogadó gazdákat sem a menhelynél. Erre azért volt szükség, mert nagyon kevesen dolgoznak az alapítványnál, és ha ők nem tudják tovább végezni a munkájukat, veszélybe kerülhet az állatok ellátása.
A kijárási korlátozás nem tiltja a sétát a természetben. Az elmúlt napokban azonban a szokásos sittlerakások mellett egyre több helyen hagytak maguk után elhasznált maszkokat a kirándulók a természetvédelmi területeken. Az önkormányzat felkérte a polgári természetőröket: figyeljék ezeket a helyeket.
Ahogyan az várható volt, Érden és a környező településeken is vannak már koronavírussal megfertőzött személyek, akikre egyesek úgy tekintenek, mint ellenségre, holott bármelyikünk, bármelyik pillanatban önhibáján kívül elkaphatja a betegséget. Pánik helyett azonban a megelőzés a fontos.
Rengeteg hasznos információról, a zárva-, vagy éppen nyitvatartó intézményekről, a vírusról, a járványveszélyről és valamennyi egészségügyi, illetve általános tájékoztatóról értesülhetnek az érdiek arról a honlapról, amelyet az önkormányzat indított a koronavírus apropóján.