Már Érden is szívek sorakoznak az ablakokban. Csatlakozott városunk is a "Tegyél ki egy szívet az ablakba" országos kezdeményezéshez, aminek elsődleges lényege, hogy így fejezzük ki hálánkat azok iránt, akik még most is dolgoznak értünk.
Tartalom ikonok: Audió
Az EbÁrvaház a veszélyhelyzet végéig nem fogad látogatókat, leendő gazdikat vagy sétáltatókat. De hogy az örökbefogadásokat ne kelljen több hónapra felfüggeszteni, azt találták ki az itt dolgozók, hogy házhoz viszik ők a leendő kedvenceket.
Május 4-én kezdődnek meg az írásbeli érettségi vizsgák az érdi tankerület hat középiskolájának végzős tanulói számára. Sárközi Márta, a tankerület igazgatója az Érd FM 101.3-nak elmondta, már készítik a beosztást és értesítik a diákokat a vizsgákról.
Szűcs Gábor alpolgármester az Érd FM 101.3 kérdésére elmondta, a felújítás keretében az ideiglenes forgalmi jelzőlámpa helyére végleges kerül. Lesz kanyarodó sáv és új gyalogos átkelőhely, valamint új aszfaltburkolatot kap az útpálya. A munkálatok alatt félpályás lezárás várható.
A Babagenetika Egyesületet folyamatosan keresik meg azok a kétségbeesett kismamák, akiknek valamilyen rendellenességre utalnak a vizsgálatok eredményei, de most, a veszélyhelyzet miatt nem tudnak máshova fordulni.
Szabó Edina, az ÉRD női kézilabda csapatának vezetőedzője adott interjút az Érd FM 101.3 megújult reggeli műsorában, a Bundáskenyérben, melyben elmondta, a következő szezonra jelenleg három – fiatal – játékosa marad a felnőtt NB I-es csapatnak.
Halálos ütközés, ittas sofőrök, balul sikerült tolatás – íme, a húsvéti hétvége mérlege, rendőri szemmel. Kürti István, az Érdi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának vezetője az Érdi Televíziónak összegezte, mi történt az érdi utakon április 10-13. között.
Merész célokkal vágott neki a női röplabda NB II idei küzdelmeinek a Delta RSE Érd, amely bár bajnoki címért szeretett volna harcolni, a koronavírus-járvány miatt egészen kusza szezon után az alsóházban, idő előtt fejezte be a bajnokságot.
Érd legdinamikusabban fejlődő sportegyesülete a Kárpáti Farkasoké. A 2019-ben alapított klub a 2021/22-es idényben már hat korosztályban indít ennél is több csapatot. Az együtteshez az U16-osok edzőjeként csatlakozott Vladimir Babic, aki már közel két évtizede dolgozik hazánkban.
A következő idénytől már csak a Budapesti Honvéd SE érdi vízilabda szakosztályának mindennapjait irányítja Novák Ferenc, Érd díszpolgára, aki úgy lett a vízilabdatársadalom különleges egyénisége, hogy soha életében nem vízilabdázott.