Március 4-én indultak el a Fekete-tengerről, hogy árral szemben keresztülevezzenek a 2800 kilométer hosszú Dunán, egészen a Fekete-erdőig. Kis Klaudia és Varga Richárd jótékonysági expedíciója május 11-én, 1600 kilométer után ért el Százhalombattára, május 12-én reggel haladnak el Érd mellett.
Tartalom flag-ek: Top
2020. november 6. óta 2021. május 11-én ült össze ismét az Életet az Évekért Nyugdíjasklub a Szepes Gyula Művelődési Központban, ahol a nyugdíjasklubok mellett a táncfoglalkozások is újraindultak május 10-től.
Csőzik László közösségi oldalán kéri az időseket, az iskoláskorúakat és mindenkit, aki csak teheti, hogy maradjon otthon.
A köztemetőben temetéseket kizárólag hétköznap 10:00 és 14:00 óra közötti időpontra lehet szervezni. A szertartások a ravatalozóban legfeljebb egy óra időtartamúak lehetnek (fél óra csendes búcsú, fél óra szertartás) és a ravatalozóban egyidejűleg legfeljebb 10 személy tartózkodhat.
„Érd a legszebb arcát mutatja ezekben a napokban!" - jelentette ki Csőzik László polgármester legújabb videójában, amit a Facebookon tett közzé. A városvezető szerint szemmel látható az eredmény, amelyet a járvány megfékezése terén elért a közösség, amelyben továbbra sincs regisztrált fertőzött.
Május 15-én pályakarbantartást végeznek a Budapest – Székesfehérvár vasútvonalon, ezért egyes vonatok módosított menetrend szerint, vagy egyáltalán nem közlekednek. A vágányzári időszakban a 741-es és 742-es volánbusz menetrendje is jelentősen megváltozik.
A napokban igazán jól jöhet, hogy nagyfelbontású 3D modellben aprólékosan be lehet járni a Magyar Földrajzi Múzeum kiállítási tereit számítógépen, telefonon vagy akár VR-szemüveggel is. Bár nem ugyanaz az élmény, mint testközelből megtekinteni a kiállított tárgyakat, de kedvcsinálónak tökéletes.
Az óvodák, iskolák és bölcsődék zárvatartása alatt is igényelhetik a szülők a meleg ebédet az Intézményi Gondnokságon, e-mailben, vagy abban az iskolában, óvodában, ahová a gyermek jár. Az előre csomagolt ételt két helyszínen vehetik át.
Hosszú kihagyás után ismét jelenléti oktatás zajlik a felső tagozatosok illetve a szakközépiskolások számára. Pintérné Bernyó Piroska, az érdi Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium intézményvezetője az Érd Tv-nek elmondta, tanárok, diákok egyaránt izgatottan várták ezt a napot.
Szerdától egy ingyenesen hívható számon jelezhetik a 70 feletti egyedülálló érdi nyugdíjasok a segítségnyújtás iránti igényüket – jelentette be kedd este Csőzik László polgármester, aki elmondta azt is: korlátozásokat vezettek be a házasságkötések megrendezésénél.