Az 1933. május 13-án, huszonnyolc esztendős korában elhunyt Bogner Mária Margit olyan életet élt, amelyben jó példát tudott mutatni a mai kor emberének is – hangsúlyozta Spányi Antal megyéspüspök, aki csütörtök délután szentmisét mutatott be a vizitációs nővér halálának évfordulója alkalmából.
Tartalom flag-ek: Top
A Belvárosban tízből nyolcan, a külvárosokban már csak négyen, míg az agglomerációban csak hárman járnak tömegközlekedéssel. Vitézy Dávid szerint a kulcs elsősorban a külső kerületek és az elővárosok kiszolgálásának javítása.
Az Első Nagy Össznépi Teraszozás után fürdőt és mozit teszteltünk. Poszt-covid-hangulat és Tanú-fíling. Az alkalomhoz illő rövid összefoglaló.
Rendkívüli intézkedésekre tett javaslatot a városvezetésnek Aradszki András országgyűlési képviselő múlt csütörtökön. Szűcs Gábor alpolgármester kedden válaszolt, hangsúlyozva: az önkormányzat intézményeinél dolgozókat nem bocsájtják el, a rászorulók ellátása biztonságos és folyamatos.
Bár a szezonban mutatott játék alapján kicsi rá az esély, hogy búcsúzzon, de egy balatonboglári pontszerzéssel biztosan megőrzi élvonalbeli tagságát az ÉRD női kézilabda csapata, amely május 12-én, 16 órától az NB I 15. köréből pótolt mérkőzésen játszik a Boglári Akadémia-SZISE vendégeként.
A taxisok után további 81 ezer kisvállalkozónak ad június 30-áig mentességet a kormány a kata átalányadó-fizetési kötelezettsége alól a koronavírus-járvány miatt - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök. Felfüggesztik továbbá a kilakoltatásokat és az adótartozások behajtását.
Meleg ebédet és napi két szendvicset biztosít az érdi önkormányzat a Lea Otthon lakóinak; a kiszállítás szombaton indult. Az intézmény lakói napok óta nem hagyhatják el az épületet, így nem tudnak gondoskodni magukról, gyermekeikről. Nagy szükségük van lakossági felajánlásokra is.
A két kajakos, aki bejárja a teljes Duna-vonalat, szerdán reggel ért Érdre, ahol Csőzik László polgármester egy lelkes kis szurkolócsapattal várta őket. Csőzik László és a két kajakos, Kis Klaudia és Varga Richárd a helyszínről, élőben jelentkeztek be az ÉrdFm 101.3 Bundáskenyér című műsorában.
A testvérváros Hszücsou (Xuzhou) polgármesteréhez fordult Csőzik László, kérve kollégája és a kínai város egészségügyi eszközöket előállító vállalatainak segítségét abban, hogy adományként, illetve méltányos áron mihamarabb védőfelszereléshez juthassanak a város egészségügyi dolgozói, polgárai.
Erről a szombat délutáni online sajtótájékoztatón beszélt Lakatos Tibor, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetője. Müller Cecília tisztifőorvos elmondta: jelenleg hat ember áll intenzív kezelés alatt; van egy súlyos állapotú 40-es beteg is. Az ország minden pontjáról érkeztek pozitív esetek.