Az idei első ökofilmklub sokunknak ismerős témával foglalkozik: az érdi szeméthelyzettel és a szemetelés ellen vívott harccal.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Még látható a X. Érdi Művésztelepen készült munkákból rendezett tárlat, ami hamarosan a városban és a környező településeken élő alkotók Téli tárlatának adja át a helyet. Ez a két bemutatkozás, az év első és utolsó kiállítása már évek óta mintegy keretéül szolgál a galéria programjának – mondja Kéri Mihály a kiállítóhely vezetője, akinek segítségével számba vettük, mire számíthat 2019-ben az érdi tárlatlátogató közönség.
Online térbe költöztették beiskolázási programjaikat az iskolák a vírusveszély miatt. Ha kényelmesebb is a fotelben ülve böngészni információk után, ez mégsem pótolja a személyes élményeket.
Negyvenhét ellenzéki polgármester adott ki közös deklarációt október 23-a alkalmából. Az egyik aláíró Csőzik László, Érd polgármestere.
Január 12-én, szombaton végre kigyúlnak a reflektor fényei Törökbálinton, a Munkácsy Mihály Művelődési Házban, és a színpadon tündökölhet az a tizenhat Pest megyei hölgy, akik hónapok óta készülnek a II. Pest Megye Szépe gálával egybekötött döntőjére .
Élő adás Érd Megyei Jogú Város rendkívüli közgyűlésének 2020. október 22-ei üléséről.
Hét évvel meghosszabbította az Érd FM 101,3 rádiós jogosultságát a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa e heti ülésén. Mindamellett, hogy az Érdi Tv 15. születésnapját ünnepelte a napokban, az érdiek a rádiót is tovább hallgathatják.
Csőzik László Fb oldalán tette közzé, hogy idén nem tartják meg a szokásos, városi ünnepséget. Az alábbiakban teljes terjedelmében közöljük a polgármester posztját.
Több érdi lakos panaszkodik, hogy a Budapest felé közlekedő vonatokra reggelente alig lehet felférni. Megkérdeztük a MÁV-START illetékeseit, miért nem indítanak nagyobb kapacitású szerelvényeket a csúcsidőszakokban.
Bizonyára sok érdi számára cseng ismerősen Csóli Virág neve. Ő az, aki 15 évvel ezelőtt útjára indította az Érdi Televíziót, és akinek jómagam is köszönhetem a tévés múltamat. Persze rengeteget változtak a médiafogyasztási szokások, de a televízió azóta is része az érdiek életének.