A helyi lakosok összefogásával valósult meg a forgalomcsillapítás a Szendrői utcában, ahol a Felsővölgyi úthoz hasonlóan kihelyezték a virágládákat, s több utcát egyirányúsítottak.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
A járványhelyzet miatt mégsem rendezik meg a Fundoklia térre elképzelt Érdnyugati adventet - jelentette be Gáspár Katalin szervező a szerdai Bundáskenyérben az Érd Fm 101.3-on.
Többségünk valószínűleg nem tudja, de városunk egy igazi természeti kincsesbánya, aminek legfontosabb elemeit mindenki megcsodálhatja a Magyar Földrajzi Múzeum kedden bemutatott életszerű diorámáiban.
Kormányhatározat született a Budapest–Érd–Százhalombatta bicikliút előkészítéséről és kivitelezéséről.
-Nincs még egy ilyen város hazánkban, amely annyi természeti kincset őrizne, mint Érd - mondja Czabai Balázs, a Czabai-kert tulajdonosa. És ha már ilyen természeti kincsekkel rendelkezik a város, úgy illik, hogy azt a kultúra napja alkalmából (is) bemutassák az érdeklődőknek.
Hiányosan előkészített, rosszul kivitelezett projektek tömkelegét hagyták az új városvezetésre – írja közösségi oldalán Csőzik László Érd polgármestere, megjegyezve, az MVP keretében Érdnek juttatott forrásokra szükség van, de nem azokra a célokra, amire az előző vezetés fordítani akarta.
Franciaországból indult az a kezdeményezés, miszerint az egy utcában lakók közös ünnepet, bulit rendeznek, hogy jobban megismerjék egymást. Ezt a szomszédünnepet szeretné meghonosítani Érden Takács Éva parkvárosi lakos - ötletét az önkormányzat is támogatja.
A Kelenföld-Százhalombatta vonalszakasz vasúti pályájának korszerűsítése keretében a Balatoni út keresztezésében levő híd további munkálatai alatt január 18-án, 19-én és 21-én 07:30-16:00 között félpályás útzár lesz az említett útszakaszon, a V-Híd Építő Zártkörűen Működő Részvénytársaság közleménye szerint.
November első napján ünnepeljük az összes szentet, vagyis valamennyi megdicsőült lelket, november 2-án, halottak napján pedig megemlékezünk minden elhunytról, különösen a tisztítótűzben szenvedő lelkekről.
Még keresztény körökben is nagy port kavart a püspöki kar vezetőjének kijelentése, miszerint a lombikprogram súlyos bűn, amit mielőbb be kellene tiltani. Történetesen érintett vagyok a témában, épp most vittem óvodába az én „súlyos bűnömet”.