Közmeghallgatást tart az önkormányzat november 25-én, 17 órától, a Polgárok Háza dísztermében. Az eseményen kötelező a maszk viselése, és a másfél méteres védőtávolság betartása, ezért a terem befogadóképessége figyelembevételével a résztvevők számát korlátozhatják.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Füleki Mónika álmodott egy nagyot – és nem csak álmodott, meg is valósította: október 13-án megnyitotta Érd első csomagolásmentes boltját.
A Magyar Orvosi Kamara-Háziorvosi Csoportja légúti panaszok esetére készített egy egyértelműsítő grafikát, ami elmagyarázza, mit érdemes tenni, ha a koronavírus tüneteit véljük felfedezni magunkon, és fel szeretnénk hívni a háziorvosunkat.
Karácsonyi szezonális termékeket (szaloncukor, csokoládé), tartós élelmiszert és higiéniai cikkeket gyűjtenek ezen a hétvégén a Szociális Gondozó Központ munkatársai két érdi hipermarketben.
Hétfőtől valamennyi kormányablakban és kormányhivatali ügyfélszolgálaton mindenkinek - ügyfeleknek és ügyintézőknek is - kötelező a szájat és az orrot eltakaró maszkot viselni. Az intézkedés célja az emberek egészségének megóvása, a koronavírus terjedésének csökkentése.
Folytatja a zöldhulladék-gyűjtést az Érd és Térsége Hulladékkezelő Nonprofit Kft. Az alábbi utcákban idén utolsó alkalommal viszi el a zöldhulladékot a szolgáltató.
Hazai pályán játszik az ÉRD női kézilabda-, az Érdi VSE férfi labdarúgó- és a Gia Form-VMG DSE férfi kosárlabdacsapata is az előttünk álló hétvégén, amely számos sportágban sok meccset tartogat.
Az Elvira Major jóvoltából pénteken 12 órától ismét faosztást tart az önkormányzat a főtéren. Az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című reggeli műsorában Tetlák Örs alpolgármester számolt be a részletekről.
Január 18-ig kell benyújtaniuk kérelmüket azoknak a szülőknek, akik szeretnék még egy évig óvodában tartani a gyermeküket.
Az országos, mintegy 32 ezer kilométernyi gyorsforgalmi-, fő- és mellékút üzemeltetéséért felelős Magyar Közút Nonprofit Zrt. november 10-től az enyhe őszi idő ellenére, a jogszabályi előírások szerint az ország teljes területén téli üzemmódra, ezzel együtt 0-24 órás szolgálatra váltott.