Az idősek karácsonyi ünnepsége ugyan elmarad, de jövőre - ha a járványhelyzet engedi - több, az idősek által kedvelt programot is megszerveznek. Lesz idősek akadémiája - egy picit másképp -, koncert, és a várva várt lecsófőző versenyt is szeretnék megtartani 2022-ben.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
December 1-től, azaz szerdától már csak és kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató tanuló látogathatja a nevelési, oktatási intézményeket, ahogy az oktatásban és nevelésben is csak egészséges és tünetmentes dolgozók vehetnek részt.
Jó hajrájának köszönhetően kiélezett mérkőzésen nyerte 28-22-re a Ceglédi KKSE II-Abony elleni rangadót a Kőrösi KDSE érdi férfi kézilabdacsapata a Pest megyei másodosztályban, így az együttes négypontosra növelte előnyét a tabella élén.
Az E.ON tervezett karbantartási munkálatai miatt áramszünet várható a Törökbálinti út környékén
Sima, 3-1-es vereséget szenvedett a dobogó legalsó fokán álló VLS Veszprém otthonában az Érdi VSE az NB III Nyugati csoportjának 19. fordulójában, ráadásul Limperger Zsolt vezetőedző sérülés miatt újabb játékosokat vesztett.
Egy héttel meghosszabbította a kormány a november 22-én kezdődött oltási akcióhetet, így december 5. vasárnap estig lehet a kórházi oltópontokon előzetes regisztráció és időpontfoglalás nélkül beadatni a koronavírus elleni védőoltást.
November 27-én idén utoljára gyűjti a zöldhulladékot az Érd és Térsége Hulladékkezelő Nonprofit Kft. A szolgáltató ügyvezetője, Csókai Viktor a héten lapunknak arról is nyilatkozott, hogy az ÉTH már tárgyal az önkormányzattal az idei pótjáratról.
Miért érdemes a látszólag magas vételár és a korlátozott hatótáv ellenére villanyautóra váltani? Aki már használt elektromos autót, azt többnyire nem kell győzködni. Egekben vannak az üzemanyagárak, az Érd Médiacentrum ennek apropóján pedig készített egy filmet az elektromos autózásról előnyeiről.
November 25-én 8 és 16 óra között vízvezeték-rekonstrukciós munkálatokat végez az ÉTV a Botond utcában és környékén.
Hétvégén ünnepeljük advent első vasárnapját, így a városban is megkezdődött már a karácsonyra való készülődés. Szerdán délelőtt megkezdődötta Bem téren álló karácsonyfa feldíszítése, és az elkövetkezendő napokban a Városközpontban és a Fundoklia téren is díszbe borulnak a fák.