Mérföldkőhöz érkezett a Marianum Általános Iskola és Gimnázium, hiszen szombaton megtartották a 31 éves intézmény első szalagavató bálját. Egy végzős osztály 18 diákjára tűzték fel az iskolához való tartozást, egyben az elválást szimbolizáló szalagot.
Tartalom flag-ek: Fontos
Hetven gyermeket ajándékozott meg a Mikulás szombaton délután a Fundoklia téren. Az Érdnyugat Egyesület a nehéz helyzetben lévő gyermekek ajándékát jótékony felajánlásokból vásárolta meg. A gyerekeket Mikulásfutás, manócirkusz és mese is várta téren, amely egy graffitivel is gazdagabb lett.
Az házi gyermekorvosok várják a szülők jelentkezését, akik szeretnék az 5-11 éves korosztályhoz tartozó gyermeküknek beadatni a COVID elleni vakcinát, hiszen az oltópontokon kívül számos házi gyermekorvosi praxisban is lesz lehetőség az oltásra. A hatékonyság érdekében pontosítani kell az igényeket.
Elbontották a kerítéseket a Velencei úton, így újra lehet parkolni az üzletek előtt. A parkolókat az épülő bíróság miatt alakították ki, azonban hónapokig elzárták a területet az ott parkolni szándékozók elől. A több mint 20 férőhelyre tolatva lehet beállni, így egyelőre nem mindenki tudja, hogyan.
Jövőre is az olvasást népszerűsíti az Érdi Könyvklub, meghirdették a 2022-es nagy érdi könyves kihívást a Facebookon. Harminc kategóriában hirdetnek feladatokat, a könyvmolyoknak pedig nincs más dolguk, mint teljesíteni azokat, ezzel is bizonyítva, hogy olvasni jó.
Hétvégén az Érdi VSE labdarúgói, a VMG DSE kosárlabdázó, a Delta RSE Érd röplabdázói, a Kőrösi KDSE kézilabdázói, a BHSE-Érd vízilabdázói, a Kárpáti Farkasok jégkorongozói, az Érdi Spartacus SC birkózói és a Danubius RSC vívói is megméretik magukat.
Melyik ország nyeri a 25. női kézilabda-világbajnokságot? Az a középiskolás diák, aki eltalálja a nyertest, ötezer forintos étkezési kupont kap. Szavazni a négy középiskolában és a városházán tudnak a fiatalok a csoportkörök végéig. A tippverseny nyerteseit még az idén értesítik.
Idén sem marad el az Érd és Környéke Horgászegyesület karácsonyi halászlévendégsége: 18-án 11 és 13 óra között várják az érdeklődőket a Szepes Gyula Művelődési Központ előtt. Lesz bejgli is, no meg friss kenyér a halászléhez. Helyben fogyasztani nem lehet, a halászlét dobozolva adják át a horgászok.
Az elmúlt hetekben a város öt pontján, Ófaluban, az artézi kútnál, a Főtéren, a Kálvin téren, a Bem téren és a Fundoklia téren állítottak és díszítettek fel karácsonyfákat. Csőzik László, Érd polgármestere közösségi oldalán ismertette, a fákra összesen 1800 speciális dísz került.
Elkezdődött a téli időjárásra való felkészülés az Érdi Katasztrófavédelmi Kirendeltség illetékességi területén, ezért összegyűjtötték a legfontosabb tudnivalókat a fűtőberendezések használatával és a közlekedéssel kapcsolatban, illetve jótanácsokkal is szolgálnak, hogyan viseljük el a hideget.