94 paltánfát ültettek el az Érdi Közterület-fenntartó Intézmény munkatársai a Papi Földeken, ahol egy kopár területen 63 fát helyeztek el, míg a játszótér mellé további tízet telepítenek, a többit pedig a pavilon előtt ültetik el.
Tartalom flag-ek: Fontos
Ingyenesen HPV szűrésre várják a jelentkezőket most hétvégén. Amellett, hogy a vírus egyes törzsei ellen kifejlesztett védőoltást – melyet jelenleg a hetedik osztályosoknak ingyenesen biztosít az állam – minden szexuálisan aktív nőnek javasolt felvenni, a rendszeres HPV-szűrés is életet menthet.
Ismét donorok jelentkezését várja az Országos Vérellátó Szolgálat, a koronavírus-fertőzöttek gyógyulási esélyeinek növelése érdekében újra vérplazmára van szükség a fertőzésből már felgyógyult betegektől, és véradók jelentkezését is várják.
Fekete Vivien nem akárhol, hanem Dubajban, a Junior Modell International nemzetközi gyermek-szépségversenyen nyerte el a második udvarhölgynek járó koronát. A nyolcéves, érdi kislány itthon több versenyt is megnyert már, ennek ellenére két lábbal jár a földön.
December 4-én, 12-én és 18-án oltóhelyet nyitnak a Dr. Romics László Egészségügyi Intézményben. A mintegy hétszáz hely 24-48 óra alatt elfogyott, így már csak lemondott időpontokra (már ha lesznek) lehet jelentkezni a központi időpontfoglaló rendszerben. Csak regisztrált oltakozókat fogadnak!
Mint beszámoltunk róla, bronzérmes lett az érdi Virág Cukrászda karamellizált almás, sütőtökös bejglije a Magyar Cukrász Ipartestület Év Bejglije versenyén az ínyenc kategóriában. A részletekről Rus Annamária cukrászt kérdeztük az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában.
Az elmúlt időszakban a földgáz ára öt-hatszorosára, a villanyáramé pedig ötszörösére emelkedett, melyek jelentős hatással vannak az önkormányzatok és intézményeik működésére. Megkérdeztük az érdi önkormányzatot, milyen hatása van az energiaárak emelkedésének a városra nézve.
Közös programokkal, apróbb meglepetésekkel készülnek az ünnepre az érdi hajléktalanszállón. Ilyenkor a lakosság is segít – a munkatársak pedig minden adománynak örülnek, ami megkönnyíti ellátottjaiknak a hideg hétköznapok elviselését. Ami gond, hogy nehezebbé vált a szállóra való bejutás.
Több, a nehéz helyzetben élő érdieket támogató akcióval is készül advent idején a Szociális Gondozó Központ: az adományba kapott 2030 kilogramm élelmiszer mellett meleg ebédet is házhoz szállítanak az ünnepek előtt, és a különböző karácsonyi felajánlásokat is eljuttatják a családokhoz.
A vírusveszély miatt nem tervezett hosszabb műsort a város, mégis nagyon sokan eljöttek megnézni, hogy gyullad meg az első gyertya Érd adventi koszorúján. Hesz Ádám zenéje, Fórizs Gyula Zsolt szavai, Dani Gyöngyi üdvözlete és Csőzik László köszöntője varázsolta ünnepivé a hangulatot.